Wpis z mikrobloga

Po długich testach na pokładzie Mobile Vikings, odpaliliśmy WiFi Calling oraz VoLTE. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Arsenał komunikacyjny dostępny dla naszych Vikingów powiększa się o usługi, które pozwolą na łączenie się z siecią komórkową za pomocą WiFi i obniżenie kosztów rozmów poza granicami kraju oraz poprawienie jakości połączeń we wnętrzach budynków i miejscach, do których fale radiowe docierają z utrudnieniem. ( ͡ ͜ʖ ͡)

#mobilevikings #telefony #wificalling

  • 51
Wiadomo czy będzie to działało na Pixelach ??

@taki_tomek: Telefonów z Google nie mamy na liście wspieranych urządzeń.

OnePlus 8 Pro ma tą opcję ale nie działa, będzie dodawany model?

@bbartek93: Z dużym prawdopodobieństwem do listy będą dodawane tylko nowsze generacje. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@MobileVikingsPL: na razie jest to najnowszy/topowy model, w marcu wychodzi dopiero 9 i 9Pro ;> W ogóle od czego to jest zależne, że telefony mające tą opcję nie mogą z niej korzystać, nie da się tego jakoś ustandaryzować?
W ogóle od czego to jest zależne, że telefony mające tą opcję nie mogą z niej korzystać, nie da się tego jakoś ustandaryzować?


@bbartek93: Jest to kwestia wynikająca z regulacji wprowdzonych przez naszego partnera infrastrukturalnego, który chce zachęcić w ten sposób do kupna nowych modeli z jego oferty. Będziemy walczyć o to, by żaden z telefonów obecnych na liście nie spadł z niej z tego powodu, bo naszą działką jest telekomunikacja
czyli rozumiem, że gdyby operator, którego jest infrastruktura, chciał, to każdy telefon który ma funkcję VoLTE i VoWiFi mógł z tego korzystać, gdyby nie ten operator?


@bbartek93: Wszystko by się udało, gdyby nie ten wścibski operator infrastrukturalny. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MobileVikingsPL - Miałem to w tmobile i dziękuje – wyłączyłem. U mnie w domu obniżało jakość polaczenia do 20%, taki mam net oczywiście, to nie wina samego rozwiązania, ale na dłuższą metę było to po prostu upierdliwe, u mnie nie poprawiało niczego. Nie wierze, że gdy sobie kiedyś, jak się covid skończy, usiądę w lobby hotelowym na kanarach i to wlecze to jakość rozmów będzie lepsza niż w necie domowym, nie ma