Wpis z mikrobloga

CHĘĆ WYTĘPIENIA POLAKÓW < TYLKO NIE MOJA WŁASNOŚĆ PRYWATNA!!!! KOMUCHY ZOSTAWCIE MOJĄ SZCZOTECZKĘ DO ZĘBÓW!!!

Na nic wymordowanie milionów Polaków i budowanie obozów koncentracyjnych w naszym kraju bo komunizm wybudował domu, drogi, dał edukacje i służbę, a to dużo gorsze niż chęć eksterminacji naszego narodu XD

#bekazprawakow #neuropa #antykapitalizm
J.....D - CHĘĆ WYTĘPIENIA POLAKÓW < TYLKO NIE MOJA WŁASNOŚĆ PRYWATNA!!!! KOMUCHY ZOST...

źródło: comment_16140274749ai31PMXvk3QPAxp3gRrtq.jpg

Pobierz
  • 33
@Reiter: oczywiście, że niepodobne. Faszyści programowo eksterminowali całe narody, bądź zrównywali je do roli im służących (np. ograniczenia w edukacji dla Polaków). Podczas rzekomej okupacji radzieckiej, którą miał być okres tzw. komuny, nie tylko nastąpił ilościowy wzrost narodu, ale towarzyszyła mu także emancypacja szerokich mas społecznych (edukacja, kultura, oświata, zdrowie, zabezpieczenie socjalne). Twierdzenie, że radziecki socjalizm był dla Polski gorszy od faszyzmu to czysty kretynizm
@Drakii:

Często bezwiednie zakłada się, że gdyby po 1945 r. Polska nie dostała się w sferę wpływu ZSRR, to jako kraj kapitalistyczny rozwinęłaby się jak nigdy dotąd. Sądzę jednak, że sukces takiej alternatywnej Polski wcale nie byłby pewny, z tych samych powodów dla których nasza gospodarka nie potrafiła dogonić Zachodu przez 500 lat wcześniej. Głównym hamulcem rozwoju był oligarchiczny system społeczno-gospodarczy, który służył tylko wąskim elitom i blokował rozwój większości społeczeństwa.
@JAI2L9LAD: obawiam się że nie za bardzo znasz definicję faszyzmu, i pomyliło Ci się z nazizmem. Bo jak nie bronie faszyzmu (ha tfu) to akurat faszyzm w Polsce nic nie zrobił, bo go tu nie było. Natomiast nazizm wyrządził nam największe krzywdy jak dotąd. Komunizm na drugim miejscu (komunizm i socjalizm to nie to samo).