Wpis z mikrobloga

Gdy ktoś na tym tagu pisał, że "nie chce mieć dzieci, bo..." i żeby niektórzy ludzie przestali się tym interesować i namawiać, to były często komentarze w stylu "hy hy, ALE TO TY DZWONISZ". Nie wiem czy miały one sugerować, że bezdzietni nie spotykają się z takim zachowaniem od strony innych, ale pewnie pisały to osoby, które same są jeszcze dziećmi albo osoby, które nie wychodzą z piwnicy, więc nawet nie ma sensu ich pytać.

Byłam ostatnio u dermatologa. To była moja pierwsza wizyta u tej dermatolog. Zaproponowała mi półroczną kurację, podczas której pod żadnym pozorem nie mogę zajść w ciążę. Powiedziałam, że jasne, rozumiem. I myślałam, że na tym się zakończy. Dermatolog kontynuowała pytając czy mam męża albo chłopaka - odpowiedziałam, że to drugie. Ok, rozumiem, że musi wybadać może jakie są szanse, że przez te pół roku zajdę w ciążę.
Pytała czy byłam już w ciąży - nie.
- A nie chciałaby Pani być?
- Wie Pani co? Nie, nie chciałabym.
- A dlaczego?
Ech, dlaczego. Mam jej wymieniać wszystkie powody?
Jako że nie odpowiedziałam to zaczęła dalej:
- Ale to może teraz Pani nie chce, a co jeżeli później Pani zapragnie mieć dziecka, a już będzie za późno?
- No to zawsze można adoptować.
- Ale to fajnie mieć chociaż jedno takie swoje, własne.
- ...
- Zawsze można spróbować.

"Zawsze można spróbować"? Ok, załóżmy, że spróbuję i mi się nie spodoba - to co zrobię? Wyrzucę?
Mają się za miłośników dzieci, a wygląda jakby je traktowali przedmiotowo.
W taki sposób można zniszczyć życie co najmniej dwojga ludzi.
W dodatku ta kobieta zna mnie całe 5 minut i już wie czego ja potrzebuję i czego będę lub nie będę żałować. A może mam chorobę psychiczną? A może jestem bezpłodna? A może jestem biedna i mnie nie stać? Chociaż to ostatnie jest akurat dość modne i w niczym większości polskiego społeczeństwa nie przeszkadza w robieniu wielu dzieci.

Nie rozumiem jak można wciskać komuś na siłę dzieciaka i usilnie do tego namawiać. Nie każdy się do tego nadaje i nie każdy odczuwa taką potrzebę. I byłoby lepiej jakby ludzie to w końcu pojęli.

#childfree i może #antynatalizm (chociaż mnie pewnie zjedzą)
  • 42
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Zgrywajac_twardziela: SSD nigdy nie były tak tanie jak teraz. Nie ma gier które wczytywalyby się dlugo na ssd. Jeśli czekasz na dobry moment na zakup, to teraz jest dobry moment. Jeszcze mi podziękujesz ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz