Wpis z mikrobloga

#rozdajo pizza lub coś innego z #pysznepl wśród plusujących bez warunków

Rozdajo z tej okazji, że wczoraj na Top Garze udało mi się przebić 27 000 subskrypcji :D! Gdy pod koniec marca 1 roku pandemii pisałem Wam na #kuchniamg78 o pomyśle założenia kanału to nie myślałem, że takie liczby są możliwe.

Staram się cały czas rozwijać kanał i chcę aby przygotowywane przeze mnie treści były coraz lepsze. Jak oglądam pierwsze filmy to widzę jaki zrobiłem progres, ale widzę też jak dużo jeszcze pracy przede mną.

Kanał radzi sobie całkiem nieźle, walczę z youtubowym algorytmem, który czasem okazuje się dla mnie łaskawy (duży wzrost liczby subów w wakacje spowodowany był dużą ilością właśnie wyświetleń miniatur w YT). Staram się pomagać szczęściu i nie liczyć tylko na YT docierając do nowych odbiorców.

Mam dla tych z Was, którzy robili jakieś dania z publikowanych przeze mnie przepisów i im smakowało małą prośbę:


Z racji, że wyszukiwarka YouTube cały czas po wpisaniu Top Gar proponuje Top Gear to jak ktoś chce komuś łatwiej powiedzieć o kanale to można też podać adres wwww.topgar.pl

Dziękuję,
MG78

PS Nie wiem czy moja morda będzie na tyle zachęcająca aby dać plusa ale nie mam dziś innego pomysłu na zdjęcie niż #pokazmorde
MG78 - #rozdajo pizza lub coś innego z #pysznepl wśród plusujących bez warunków

Ro...

źródło: comment_16139983333f11JQJOvzmEmQQ8vp9Fgf.jpg

Pobierz
  • 165
@MG78: Wczoraj zrobiłem żeberka bbq, wyszły świetnie. Dla mnie wielki plus, za używanie normalnych składników, niecudowanie i sprawne przejście przez przepis. Nazwa też spoko, dobre skojarzenie, ale jeszcze algorytm wyszukiwania YT jej nie rozpoznaje. A jest szansa na szynkę/kiełbasę wędzoną?
@MG78: Kiedyś dla różowej zrobiłem szarpaną wieprzowinę z Twojego przepisu i od tego czasu jest to jej ulubiona kanapka. Żeberka też wyszły bardzo smaczne. Na pewno będę sprawdzał kolejne przepisy jak będzie trochę więcej czasu na gotowanie. Fajnie jakby pojawiło się więcej azjatyckich przepisów.
@euklides: To zależy co uznać by za minimum potrzebne do tego.

Jak zaczynałem to miałem już bardzo dobry aparat i wspaniałe obiektywy (Lumix GH5 + obiektywy M.Zuiko Pro) oraz różową, która ogarniała montaż i miała licencję na premiera.

Pierwsze odcinki nagrywałem w studiu kulinarnym, które mogłem na cały dzień wynająć po promocyjnej cenie 500 zł/netto.

Później dokupiłem drugi aparat i drugi obiektyw (z 12k razem), nowy mikrofon (1k). Najbardziej kapitałochłonne było
@PanBekon: Bardzo cieszy mnie że różowej smakuje pulled pork. Bardzo lubię ten przepis bo nie wymaga dużo pracy i ogólnie jest spoko :D

Kuchnia azjatycka na pewno się pojawi. Nigdy tam jeszcze nie jeździłem i ogólnie dopiero ogarniam tematy tak lepiej, jeszcze trochę do poczytania przede mną ale na pewno już teraz mam potrawy, które będą na kanał bardzo spoko
@MG78 kiedyś chciałem zacząć kręcić na yt własnie coś kulinarnego, ale jakoś odstrasza mnie własnie koszt licencji no i montaż a nie chciałbym inwestować dużo wprogam na początku bo nie wiem czy na zero chociaż wyjdę,