Wpis z mikrobloga

Filmik z efektami ataku zimy w texasie u znanego youtubera zajmującego się tematyką komputerów retro (po angielsku)

tl;dw i dla nie kumających angielskiego:

- atak zimy i brak prądu. Youtuber ma ogrzewanie na prąd więc z powodu jego braku wyjeżdża z rodziną do ciotki
- problemem jest podróż - jego elektryczno-spalinowy samochód jest rozładowany (nie ma jak naładować) i ma pusty bak (stacje benzynowe są zamknięte z powodu braku prądu do napędzenia dystrybutorów z paliwem). Używa samochodu córki, który ma trochę paliwa w baku
- po kilku dniach prąd wraca i youtuber przyjeżdża do domu - okazało się, że pękła rura z wodą i zalało mu prawie cały dom na kilka cm wysokości
- w texasie podłogi i ściany w domach są z drewna - podłogi do wymiany (w tym świeżo położona wykładzina), ściany do remontu
- dom był ubezpieczony (o ile ubezpieczyciel nie zbankrutuje od ilosci odszkodowań z całego stanu... :P)
- w supermarketach z powodu braku prądu w lodówkach zepsuło się jedzenie i trzeba było je wyrzucić, półki są puste a restauracje zamknięte

Szczerze mówiąc to filmik dobrze pokazuje czym moze grozic dla spoleczenstwa nawet krótkie załamanie dostaw prądu - brak paliwa do samochodów żeby sie poruszać, brak pieniedzy z powodu nie działających bankomatów, szybko psujące się jedzenie z powodu braku chłodzenia, brak mozliwosci ugotowania posiłku czy problemy z wodą.

Dlatego tak ważne jest posiadanie jakiś zapasów w postaci żywności puszkowanej i makaronów itp, jakiejś butli z gazem i zapasowej kuchenki, alternatywnego ogrzewania w postaci kominka i zapasów drewna itd

Ja wiem, ze to teksas nienawykły do ataków zimy, ale ostatnie ataki zimy równie dobrze mogą i polskie miasta sparalizować. Kilka dni tak mocnych opadów śniegu jak w moskwie i polskie miasta leżą.

#zima ##!$%@? #usa #teksas #retrogaming #survival #preppers #preppering
pablo397 - Filmik z efektami ataku zimy w texasie u znanego youtubera zajmującego się...
  • 42
  • Odpowiedz
Dlatego tak ważne jest posiadanie jakiś zapasów w postaci żywności puszkowanej i makaronów itp, jakiejś butli z gazem i zapasowej kuchenki, alternatywnego ogrzewania w postaci kominka i zapasów drewna itd


@pablo397: i mam to wszystko w kawalerce w bloku trzymac?

  • Odpowiedz