Wpis z mikrobloga

99,99% ludzi nie potrzebuje posiadać żadnego bitcoina.

Weźmy pod lupę te mityczne przelewy do Chin. Idziesz na gielde, kupujesz btc, przelewasz btc, klient sprzedaje btc. Jeżeli uwiniecie się w pół godziny to kurs zmieni się minimalnie i obie strony nie potrzebują już btc. To dlaczego nie pojawi się firma która po prostu oferuje takie przelewy bitcoinem? Czy nie prościej i taniej jest po prostu użyć paypala?

Albo ta anonimowość, przecież każda transakcja pozostawia ślad. Za 20 lat urząd skarbowy będzie miał odpowiednią komórkę do spraw analizy transakcji btc. A jak będziesz miał firmę to będziesz musiał Vateuszowi podać adres portfela btc. Gdzie wtedy wyniosą się bitcoinowcy i kto ostatni zgasi światło?

Bujda? Może tak, może nie.
#gielda #btc #kryptowaluty
  • 31
@Drakii: programiści bitcoin core kontrolują bitcoin. Oni mówią czy jest fork czy nie. Jeżeli zdecydują się zmienić algorytm to albo to zaakceptujesz albo zostajesz na starym forku i powiedz papa swoim pieniążkom bo nikt ich już nie odkupi.
Czy nie prościej i taniej jest po prostu użyć paypala?


@Robol: paypal to chyba najdroższa możliwa opcja transferu środków pomiędzy osobami posługującymi się różnymi walutami, spread mają z kosmosu..

poza tym zgadzam się, btc w obecnej formie nie ma przyszłości
@Drakii: jak to się ma do zasady "prevent double-spending"? Jak przeleję komuś pieniądze na forku to co się dzieje na oryginalnym branchu? Co jeżeli twórcy zdecydują się doemitować bitcoiny na forku albo zmienić algorytm nagradzania tak, że ilość monet się nie zgadza na wszystkich branchach?
@Drakii: ale mówisz, że mam pieniądze na obu chainach. No to powiedzmy, że sprzedaję komuś pieniądze na jednym forku za x dolarów i przelewam do jego portfela. Co się dzieje z pieniedzmi na drugim forku? Mogę je sprzedać drugi raz?
@Robol: Tak, możesz je sprzedać 2 razy. Po forku masz taką samą ilość BTC na obu chainach. Nie jest to double spending bo dobule spending tyczy się wydania na tym samym chainie a nie na dwóch różnych.
@Drakii: w takim razie skoro masz 2x wiecej bitcoinów to ich cena spada. Dlatego mowisz papa pieniądzom. Nie akceptujesz nowego forka, ale jesteś zmuszony działać na obu forkach. Na jednym w końcu zaczyna się panika i tracisz na nim wszystko bo nikt nie chce odkupić. Więc zostajesz zmuszony przejść na forka.
@Drakii: czyli przez tydzień zanim nie dowiem się na którego forka postawiła społeczność nie mam za co jeść bo nikt nie chce mi sprzedać chleba za forka co do którego nie ma pewności czy umrze czy nie. Ewentualnie przelewam z obu forków za chleb.
@Robol: To na którego forka postawiła społeczność wiadomo już nawet przed forkiem bo przy powstaniu bitcoin casha wiele giełd uruchomiło kontrakty future dzięki czemu znaliśmy wyceny coinów przed ich powstaniem.
@Drakii: czyli to giełdy mają mi mówić na jakiego forka mam postawić? A może Goldman Sachs mi powie który fork jest dla mnie najkorzystniejszy? A jak giełdy stwierdzą, że trzeba doemitować bitcoina na wojsko to też będzie ok?
@Robol Inaczej. Masz zloto. Ktos postanawia zrobic fork zlota i robi podrobe i kazdemu kto mial zloto daje taka sama czesc podroby. Teraz masz 1kg zlota i 1kg podroby. Mozesz wydawac niezaleznie. Czy nagle twoje prawdziwe zloto jest mniej warte?

Tak samo jest z btc. Jak ktos zrobi forka to ty dalej masz starego btc i dodatkowo taka sama ilosc podroby.