Wpis z mikrobloga

Wołam w komentarzach fantastyczne 3000+ osób które zaplusowały wpis badający zainteresowanie przeglądem foteli biurowych ze średniej i wyższej półki. https://www.wykop.pl/wpis/54701291/co-byscie-powiedzieli-na-testy-25-modelow-foteli-b/
Niedawno udało mi się zarezerować salon dla siebie po czym nagrałem materiał do filmu. Choć w zamyśle miałem zmieścić całość w pół godziny to wyszło jak wyszło i będą dwa filmy po pół godziny. Wiem, dużo, ale jest zastosowana formuła do ich przeglądu a ja celowo nie testowałem ich wcześniej aby dać Wam faktyczne pierwsze wrażenia (zaledwie kilka z nich znałem).
W filmie porówuję fotele pod względem wyglądu, możliwośći regulacji, łątwości obsługi, komfortu, luzów w mechaniźmie, poziomy hałasu, użytych materiałów oraz dostępności opcji z zagłówkiem. Sorry @tapirro ale nie było możliwości zmierzyć ich elektrostatyczności. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Poniżej link do pierwszego filmu. Myślę, że na końcu drugiego zrobię podsumowanie w excelu, a drugi film planuję wyedytować w przyszły weekend. W najgorszym wypadku ukaże się w poniedziałek lub wtorek 1-2 marca.
https://www.youtube.com/watch?v=2LL2w-TwYcM
W filmie pojawią się poniższe fotele, według ceny od najtańszego (wg. moich obliczeń) za 2000zł do 2800zł:
Producent - Model
Viasit - Kickster
Mobili - Nero
Actiu - Stay
Orangebox - Do
Interstuhl - Every
Viasit - Drum Back
Actiu - Trim
Orangebox - Kirn

#paniekierowniku #meble #fotel #fotelbiurowy #stanowiskogracza #ergonomia
silentpl - Wołam w komentarzach fantastyczne 3000+ osób które zaplusowały wpis badają...

źródło: comment_16139339564ueWoWOC9kMsDub8v3ec3M.jpg

Pobierz
  • 264
  • Odpowiedz
@silentpl: da radę liczyć na materiał czegoś z wysokiej półki? Mam na myśli Herman Millera typu Aeron albo Embody. Sam zastanawiam się pomiędzy jednym a drugim, jak i konfiguracją :D
  • Odpowiedz
@Hav0c: hmm nie znam się na fotelach i nie mam wiele porównanie, więc nie wiem za bardzo na co zwracać uwagę. mam wersję aluminiową, nie wiem czy to zmienia (mieli dobrą promocję na black friday może za rok też będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)). może zaczynając od dołu kółka bardzo gładko chodzą, konstrukcja jest stabilna, nie chybocze się.nie wiem czy to ja go źle złożyłem czy
  • Odpowiedz
@silentpl:
Mi osobiście ten film średnio się podoba. Chyba liczyłem na jakieś bardziej osobiste odczucia aniżeli sklepowe przedstawienie produktu przed sprzedażą. Przykład:
- fajnie że zwracasz uwagę na głośną regulację podłokietników lub regulacje wysokości, ale szczerze? co z tego? Kupię fotel, ustawię go raz i tak już będzie. Takie coś ma dla mnie wagę równą 0,01.
- pokaz regulacji każdego fotelu z osobna, pokazanie pokręteł itp. No każdy to ma, a jeśli nie ma, to nie powinien być w tym filmie.
itp
  • Odpowiedz
@GG99: bo to podobnie jak np z laptopami 'gejmingowymi' budzetowymi, czyli budzetowiec to laptop za 4k zl, a wysoka polka to takie za 10-15k xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Wiadomo, w Polsce, gdzie mediania to 3k netto, czyli 50% rodakow na oczy nie widzialo 3jki wzwyz, a najczesciej pobierana wyplata to okolice lekko powyzej minimalnej to nie dziwne, ze 1k zl to sporo niestety ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Fingal: OMG jesli opisujesz SIDIZ50 to 1. masz regulacje sily wychylenia, jest korbka po prawej stronie 2. instrukcja obslugi jest po lewej stronie pod siedzieniem w schowku.. :D wyciagniesz instrukcje to i glebokosc oraz nachylenie siedziska sobie wyregulujesz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@ugluck: wygląda ciekawie. Raczej w miarę nowy dlatego nie ma recenzji. Ewidentnie zainspirowany fotelem Embody od Herman Millera. Łamane podłokietniki z kosmosu :) Wow.
Jeśli Ci się on podoba to zapytaj grospol gdzie można fotel przymierzyć. Przy takich kwiatach warto testować przed zakupem albo umówić się na zwrot.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@borjaki: jestem po drugie stornie barykady stąd trudniej o dostęp do Steelcase :) (konkurencyjny diler) ale za tydzień będę wolny od kontraktu więc będę mógł się do nich odezwać i gdy otworzą salon na ludzi z zewnątrz to nagram przegląd ich foteli. Mój faworyt to Gesture.

W drugiej części filmu będzie wyższa półka.

Na innych filmach mówię też o Sayl oraz
  • Odpowiedz
@silentpl: rozumiem :), chetnie obejrze bo nie mialem okazji siedziec na tym modelu. ja od ponad 2 lat siedze na Steelcase Thinku ze wsparciem i regulacja ledzwiowa i regulacja 4D podlomietnikow plus zaglowek i jestem bardzo zadowolony
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Vanitas07: dzięki za Twą opinię.

Stworzenie tego filmu, hobbystycznie, w czasie wolnym, zajęło do tego pory 3 dni. Druga część pochłonie jeszcze dwa dni. To o czym piszesz wymagałoby dodatkowego tygodnia pracy, czasu którego nie mam.

W odpowiedzi na możliwości foteli - wszystkie z tej półki mają te same regulacje. Wszystkie można zamówić u producenta w wielu materiałach. Jest kilkadziesiąt materiałów i siatek na rynku od firm tj Kvadrat, Camira, Bute, Gabriel, Svensson spośród których możesz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PELEk: capisco już raczej wyższa półka. Świetny fotel o bardzo wysokiej jakości i różnych trybach pracy (bokiem i tyłem). Koniecznie trzeba go przymierzyć. Raczej nie dla kobiet w kieckach. Jeśli ktoś chce tą samą jakość to warto iść w Logic o którym będzie mowa w przyszłym filmie.
  • Odpowiedz