Wpis z mikrobloga

Wołam w komentarzach fantastyczne 3000+ osób które zaplusowały wpis badający zainteresowanie przeglądem foteli biurowych ze średniej i wyższej półki. https://www.wykop.pl/wpis/54701291/co-byscie-powiedzieli-na-testy-25-modelow-foteli-b/
Niedawno udało mi się zarezerować salon dla siebie po czym nagrałem materiał do filmu. Choć w zamyśle miałem zmieścić całość w pół godziny to wyszło jak wyszło i będą dwa filmy po pół godziny. Wiem, dużo, ale jest zastosowana formuła do ich przeglądu a ja celowo nie testowałem ich wcześniej aby dać Wam faktyczne pierwsze wrażenia (zaledwie kilka z nich znałem).
W filmie porówuję fotele pod względem wyglądu, możliwośći regulacji, łątwości obsługi, komfortu, luzów w mechaniźmie, poziomy hałasu, użytych materiałów oraz dostępności opcji z zagłówkiem. Sorry @tapirro ale nie było możliwości zmierzyć ich elektrostatyczności. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Poniżej link do pierwszego filmu. Myślę, że na końcu drugiego zrobię podsumowanie w excelu, a drugi film planuję wyedytować w przyszły weekend. W najgorszym wypadku ukaże się w poniedziałek lub wtorek 1-2 marca.
https://www.youtube.com/watch?v=2LL2w-TwYcM
W filmie pojawią się poniższe fotele, według ceny od najtańszego (wg. moich obliczeń) za 2000zł do 2800zł:
Producent - Model
Viasit - Kickster
Mobili - Nero
Actiu - Stay
Orangebox - Do
Interstuhl - Every
Viasit - Drum Back
Actiu - Trim
Orangebox - Kirn

#paniekierowniku #meble #fotel #fotelbiurowy #stanowiskogracza #ergonomia
źródło: comment_16139339564ueWoWOC9kMsDub8v3ec3M.jpg
  • 264
@Fingal: OMG jesli opisujesz SIDIZ50 to 1. masz regulacje sily wychylenia, jest korbka po prawej stronie 2. instrukcja obslugi jest po lewej stronie pod siedzieniem w schowku.. :D wyciagniesz instrukcje to i glebokosc oraz nachylenie siedziska sobie wyregulujesz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@ugluck: wygląda ciekawie. Raczej w miarę nowy dlatego nie ma recenzji. Ewidentnie zainspirowany fotelem Embody od Herman Millera. Łamane podłokietniki z kosmosu :) Wow.
Jeśli Ci się on podoba to zapytaj grospol gdzie można fotel przymierzyć. Przy takich kwiatach warto testować przed zakupem albo umówić się na zwrot.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@borjaki: jestem po drugie stornie barykady stąd trudniej o dostęp do Steelcase :) (konkurencyjny diler) ale za tydzień będę wolny od kontraktu więc będę mógł się do nich odezwać i gdy otworzą salon na ludzi z zewnątrz to nagram przegląd ich foteli. Mój faworyt to Gesture.

W drugiej części filmu będzie wyższa półka.

Na innych filmach mówię też o Sayl oraz Embody

https://youtu.be/cQDQVzLyTkg

https://youtu.be/KGWqxvPgsHc
@silentpl: rozumiem :), chetnie obejrze bo nie mialem okazji siedziec na tym modelu. ja od ponad 2 lat siedze na Steelcase Thinku ze wsparciem i regulacja ledzwiowa i regulacja 4D podlomietnikow plus zaglowek i jestem bardzo zadowolony
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Vanitas07: dzięki za Twą opinię.

Stworzenie tego filmu, hobbystycznie, w czasie wolnym, zajęło do tego pory 3 dni. Druga część pochłonie jeszcze dwa dni. To o czym piszesz wymagałoby dodatkowego tygodnia pracy, czasu którego nie mam.

W odpowiedzi na możliwości foteli - wszystkie z tej półki mają te same regulacje. Wszystkie można zamówić u producenta w wielu materiałach. Jest kilkadziesiąt materiałów i siatek na rynku od firm tj Kvadrat, Camira, Bute,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PELEk: capisco już raczej wyższa półka. Świetny fotel o bardzo wysokiej jakości i różnych trybach pracy (bokiem i tyłem). Koniecznie trzeba go przymierzyć. Raczej nie dla kobiet w kieckach. Jeśli ktoś chce tą samą jakość to warto iść w Logic o którym będzie mowa w przyszłym filmie.
kurde, ja do 200 zł czegoś szukam, a nie 2k XD

@Amestris: Do 200 zł to same chińczyki lub produkt polski, jednak z części chińczyków. Nie ma dobrego fotela w tej cenie, jedyny plus niektórych foteli w tej cenie jest taki, że są części zamienne i w sumie tylko tyle. Jak ktoś siedzi 2 godziny dziennie to może taki kupić, ale jeśli ma pracę biurową to lepiej wydać raz 2k zł
@silentpl: fotel biurowy za ponad 2k vs fotel gejmingowy zl 600zl

Brak zagłówka
Brak personalizacji lędźwi
Brak ustawienia fotela jak się chce (super, że jeden z foteli z fikmu może się odchylić wow)
Wygląda jak bieda za 100zl

Te fotele dla graczy kosztują mniej, mają więcej opcji i regulacji i można oprzeć łeb. Jaki jest sens kupowania tych biurowych drogich krzeseł?
@Hav0c: nie, o całym profilu. Ale jak teraz oglądam te fotel w necie to na zdjęciach tego nie widać.

Tam jest takie zagłębienie, profil na dupę, przez co część a uda jest wyżej i mnie ugniatała już po kilku sekundach
@BQP: myszki dla graczy są droższe niż zwykle biurowe, to gdzieś musi być równowaga, więc fotele biurowe są droższe niż te gamingowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Polecę offtopem, ale tak mnie triggeruje określenie na coś gamingowe, że to szok. Ale bym się odpalił na to, ale szkoda czasu.
Tak wiem, to ja dzwonię xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dan3k: obecnie nie mam dostępu do ich krzeseł. Salony generalnie pozamykane.
Embody poszukaj w 2nd handach gdzie robią refurby w Niemczech i UK.
@Czarny_Klakier wcześniej siedziałem na jakimś marketowym i nap... wszystkie kości 24/7. Od czasów ergo, czyli już ponad 7 lat, mam spokój. Nie testowałem innej marki więc żaden ze mnie znawca tematu, ale wiem jedno, jeśli na krześle spędzasz większość życia .. nie warto na tym oszczędzać i tak, warto wywalić 2-3k za porządny tron
@Czarny_Klakier a najlepsze w nich jest to że jak chcesz się wyj..bać do tyłu prawie jak na wyrze żeby sobie książkę np poczytać, to się cały fotel tak balansuje, że nie masz problemu ze zmartwieniami czy odlecisz z krzesłem do tyłu itp.
@silentpl: jeszcze odnośnie filmu - ja w pewnym momencie włączyłem prędkość 1,5x. Myślę że za dużo skupiasz się na mechanizmach (jak działa korbką) niż to co oferuje fotel. Dla mnie te fotele były niemal identyczne. A że korbkę trzeba wysunąć albo jest po lewej stronie a nie prawej to za wiele nie zmienia.

Więcej siedzenia i wrażeń lub różnic w funkcjonowaniu :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@silentpl: co sądzisz o ergohumanach? Są dostępne za ok 2k w dodatku z zagłówkiem, czego nie miał żaden z prezentowanych na tym filmie modeli.