Wpis z mikrobloga

Miruny mam pytanie o prowadznie własnej firmy (budowlanka)
1. Kupując narzędzia na firmę np wiertarka płacę w sklepie cenę netto czy brutto ? Co dzieje się potem z tym podatkiem jeśli płacę brutto - dostanę zwrot z #us
2. Pracuje na #uop i działalność chcę prowadzić ''po godzinach'' - czy jak nie będę miał dochodów na firmę np przez kwartał czy więcej a będę miał koszty - jak wyżej z zakupu narzędzi czy jakiś szkoleń (zawodowych) to nie będzie to proszenie się o kontrole ze skarbówki ?
3. Czy na otwarcie działalności w moim wypadku (praca na umowe + #jdg) przysługuje jakaś dotacja z urzędu pracy ?
#firma #us #kichochpyta #wlasnafirma #jaktoogarnac
  • 4
@tezmirek płacisz normalna cenę, tylko później możesz wrzucić ja w koszta firmowe i zapłacisz mniej podatku

2. Jak nie będziesz miał dochodów to nie będziesz miał z czego odpisać kosztów ;-)

3. Nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tezmirek:
3. Jak jesteś na UoP to z JDG płacisz tylko składkę zdrowotną z której większość odliczasz od podatku. Czyli realnie działalność kosztuje cię 60zl + koszty księgowości
@zibizz1: pracuje w #uk 4 na 4 tyg i tu place wszyatkie skladki - z tego co wyczytqlem w necie to basz zus zwalnia z jakichkolwiek skladek. Tylko czy jakis urzedas nie potraktuje tego jak te spolki ltd ktore rzekomo mialy siedzibe w uk a ludzie zyli nornalnie w pl