Wpis z mikrobloga

Mam pytanko do wszystkich, którzy zajmują się #budownictwo #budowlanka: jakie są średnie miesięczne zarobki malarza budowlanego? Bo pan poseł Zandberg, opierając się na raporcie stąd:
https://wynagrodzenia.pl/moja-placa/ile-zarabia-malarz-budowlany
sugeruje, że jest to kwota około 2700 zł na rękę. Czy jesteście w stanie potwierdzić informacje pana posła? Czy może są one nierealne?
#4konserwy #konfederacja #polityka
plackojad - Mam pytanko do wszystkich, którzy zajmują się #budownictwo #budowlanka: j...

źródło: comment_1613861230ESUFNj5OsOcr6JF81KKfhP.jpg

Pobierz
  • 45
@plackojad OK, generalnie cenię sobie Zandberga, ale tutaj nie mam zamiaru za wszelką cenę bronić, gdy użył dość dyskusyjnego argumentu. Niemniej jednak, kurde, naprawdę zgadzacie się z Mentzenem, że gdybyś wcześniej wstawał i się uczył, to byłbyś w stanie sobie pozwolić na własne mieszkanie, ot tak? To sugeruje, że niemal połowa młodych ludzi w Polsce (w tym pewnie wielu sympatyków i potencjalnych wyborców Konfederacji), to jacyś kompletni kretyni i nieroby. Uważam, że
Niemniej jednak, kurde, naprawdę zgadzacie się z Mentzenem, że gdybyś wcześniej wstawał i się uczył, to byłbyś w stanie sobie pozwolić na własne mieszkanie, ot tak?


@RegularJohnny: Zauważ, że w swoim tweecie Mentzen zwrócił uwagę jeszcze na dwa czynniki: pracę (a konkretnie wybór odpowiedniej, nawet, jeśli nie jest to tak wygodne) i oszczędzanie, a nie na samą tylko naukę bez dodatkowych wyrzeczeń. Myślę, że jest w tym trochę racji - zwłaszcza
@RegularJohnny: > że gdybyś wcześniej wstawał i się uczył, to byłbyś w stanie sobie pozwolić na własne mieszkanie, ot tak?

Wiem, że to pewnie nie będzie zbyt popularna opinia ale jest w tym trochę racji. Edukacja czy to w postaci studiów czy przez zdobywanie dodatkowych uprawnień lub kwalifikacji na pewno do celu jakim jest własne mieszkanie może znacząco przybliżyć.

Do tego kwestia priorytetów wydatkowych i tego, że wiele osób nie rozporządza
@RegularJohnny problem w oczekiwaniach. Jak stać cię bezproblemowo na mieszkanie w Polsce to należysz do top10% najbogatszych ludzi na świecie. Dziwne jest oczekiwać żeby się nie narobic i łatwo być w czymś najlepszym na świecie.
@MG78: @plackojad: odpowiedzią na brak mieszkań dla ludzi wykonujących gównoprace typu magazynier nie jest gadania w kółko o studiach i robieniu kariery jako prawnik/lekarz/inżynier, bo, uwaga, nie jest możliwe by każdy w społeczeństwie wykonywał wysokoplatne zawody.

Ktoś sracze myć musi, ktoś na widlaki też musi być.

To, że Polska ma najmniej mieszkań na głowę mieszkańca to smutny fakt. To że ceny są z dupy to też, mnie stać na wynajem,
@Filipterka25: Ale to nie jest często kwestia wykształcenia, ale chęci. W Danii czy Niemczech wykonując najniżej płatną pracę też w wieku 20-kilku lat będziesz miał trudno kupić mieszkanie. My jesteśmy zresztą gospodarczo wiele lat za tymi krajami przez 50 lat od 1939 do 1989.

Jak człowiek ma chęci polepszenia swojego życia to bez studiów i skończonych szkół może to zrobić. Zresztą Metzen w tym tweecie, który wywołał tyle komentarzy pisał o
@MG78: też widać, ześ prawak.

Tu nie chodzi o to, czy dobrze zarabia programista, kierowca tira czy #!$%@? pod latarnią. KAŻDY dobrze płatny zawód jest dobrze płatny, bo pracuje w nim ZA MAŁO ludzi w stosunku do potrzeb (prawo popytu, podaży i cena - mówi to komuś coś)?

Z definicji nie jest możliwe, by CAŁY naród wykonywał zawody z deficytem pracowników, bo, uwaga, deficytu nie będzie i zarobki spadną jakby wszystkie
@Filipterka25: calych ich koszt to dojechanie 5 km i kupnow wałków. Horendalne, nie powiem.

Nawet jeśli te twoje 4500 to prawda (w co wątpie) to dalej jest to kwota o prawie 2k wyzsza od podanej przez Adriana.
Widać, żeś lewak.
@Filipterka25: Jedni powiedzą że prawak, drudzy że lewak. Zależy jak patrzeć.

U nas klasa średnia prawie nie istnieje niestety. Prawo popytu i podaży znam i wiem jak wpływa i na pensje oraz ceny. Budowanie mieszkań to nie zadanie dla państwa.