Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem z FIBEE IV.
TRLD: Jestem na liście z przetargu POPC ale mówią że nie planują tam inwestycji.

Zaczynając od początku zgłaszałem w UKE zapotrzebowanie. W przetargu POPC mój punkt adresowy się znajduje, na przełomie Śierpnia/Września sprawdzałem na stronie fiberhost i wtedy jeszcze byłem w zasięgu nawet już z INEĄ rozmawiałem na temat podłączenia i potwierdzili że jestem w zasięgu. Miesiąc temu zauważyłem, że na stronie fiberhost status się zmienił i że już nie jestem objęty. Oczywiście kontaktowałem się z nim i odpisali, że nie planują inwestycji bez żadnego wytłumaczenia.
Ktoś spotkał się z taką sytuacją i może wie co tu poradzić?...
Pozwolę sobie jeszcze zawołać @INEA może oni coś poradzą.
#popc #inea #swiatlowod #internet
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@facke: ja tak mam. Do listopada 2020 byłem w planach na getfibre.pl . Najlepsze jest to że u mnie w okolicy będą robić przyłącza praktycznie wszędzie, a tylko na mojej ulicy zrobią połowę. Z uke/cppc odpisali mi że, nie mają wpływu na beneficjenta. Inwestor ma możliwość wymiany do 15% punktów adresowych, które zobowiązał się objąć zasięgiem, na inne w obrębie danego obszaru konkursowego. Najczęściej wymienia kiedy dochodzi do wstrzymania przyłączenia
  • Odpowiedz
Jesteście pewni, że zostaliście usunięci z planów? Na chwilę przed oddaniem sieci w bazie danych getfibre.pl znikają adresy, żeby potem wrócić ze statusem "Adres w zasięgu sieci światłowodowej/Poniżej lista operatorów, z których usług możesz korzystać."

W moim przypadku adresy z całej miejscowości zniknęły w listopadzie, teraz miałem oddanie sieci i powoli wracają.

Dodatkowo mają tam jakiś błędy, wpisując niektóre miejscowości, występują podwójnie każda z innym statusem, i inne dziwne błędy.

Można
  • Odpowiedz
@facke: Twoje zapotrzebowanie nie nic do rzeczy, UKE tworzy listy bialych plam na podstawie statystyk operatorow. Dodatkowo beneficjenci POPC nie dostaja calych obszarow tylko wybrane adresy, maja jeszcze pewna elastycznosc na przyklad gdyby sie okazalo, ze potencjalny adres to ruina albo postawiono nowy dom na danej ulicy.
  • Odpowiedz
@Miloszinho: No jak patrzyłem po adresach które mi podesłali na ulicy to wybrali sobie tylko te co są najłatwiejsze i najkrótsze resztę olali.
@xinfx: Jestem pewny bo dostałem nawet taka odpowiedz mailowo że nie planują aktualnie
@krzywy_kanister: No to jak wliczają Radiówki które firmy zgłaszają a nie dostarczają tam to jest chamstwo..
  • Odpowiedz
@facke: Ba wliczaja nawet neostrade czy vdsl ktory na wyszukiwarce uke jest w zasiegu a realnie tego lacza nie ma i Orange nigdy go nie zainstaluje. U mnie akurat zadnych radiowek nie widac ale zeby bylo smieszniej, firma ktora dziala jak Inea polozyla kabel (dostali dotacje) a rownoczesnie kabel zaczela klasc lokalna firma ktora 10 lat oferowala radiowke 10mbs za 80 zlotych.
  • Odpowiedz
@krzywy_kanister: Potwierdzam. Wyszukiwarka UKE w mojej małej miejscowości podaje że wszystkie domy są w zasięgu Orange prędkość max. 80 Mb/s (wszyscy siedzą na miedzi). Wchodzę na ich stronę, wpisuję dowolny adres komunikat max dostępna szybkość to max 20 Mb/s. W ten oto sposób moją miejscowość ominęła inwestycja w ramach POPC.
Odpowiedź Orange co do danych Operator wyjaśnił regulatorowi, że zasila SIIS teoretycznymi danymi – w oparciu o istnienie węzła usługowego
  • Odpowiedz
@Ciamdziak
@krzywy_kanister

Ogólnie łącza radiowe nie zaczerniają adresów, chyba że operator oznaczył takie łącze w bazie SIIS jako kablowe (Kablowe parowe miedziane, współosiowe lub światłowodowe).

To jeszcze nic, co powiecie na lokalnego gówno operatora, który zaraz po konkursie popc 3 zaczął wprowadzać do SIIS adresy w swoim rewirze działania w tym u mnie, oznaczając je jako "Do 100 Mb/s Kablowe
  • Odpowiedz
@xinfx: Co do jakości raportów przesyłanych przez ISP polecam wątki na trzepaku odnośnie raportu do UKE i bazy SIIS
Cytat "Nie rozumiem czegoś. Czemu dobrowolnie i na własną prośbę wystawiacie się na strzała?
Zamiast wpisać coś co wygląda prawdopodobnie podajecie że nie macie danych wymaganych.
Może mi ktoś odpowiedzieć na proste pytanie w jaki sposób urzędas za 3 m-ce zweryfikuje czy podaliście tam prawdziwe dane za cały rok 2020 (czyli
  • Odpowiedz
@krzywy_kanister: U mnie w drugą stronę korzystam z neostrady do 10 Mb/s a na stronie po weryfikacji adresu taki komunikat
Co prawda, pod Twoim adresem jeszcze nie mamy usług stacjonarnych
Ale nic straconego! Możesz wybrać szybki Internet domowy 4G i cieszyć się dostępem do internetu, gdzie tylko chcesz.
Śmieszno i durno.
  • Odpowiedz
@Ciamdziak: Czyli na odwrot, mysle, ze Orange raportuje zasieg "orientacyjnie", moze odlegloscia od szafy ulicznej nie faktyczna obecnoscia kabli. Widzialem na forum Orange, ze facet mial wlasnie cos takiego, dostepna neostrade ktorej mu nie chcieli zamontowac, zmienili w szafie dslam/centralke na vdsla czyli raportowana predkosc skoczyla dla 80mbs jednak dla niego bez zmian.
Sam czekam na Nexere, kable sa juz w ziemi, widzialem jak ekipy dzialaly przy domach i na
  • Odpowiedz
@krzywy_kanister
@xinfx:
U mnie inwestycję prowadzi INEA (Fibee IV -podwykonawca PBT Zachód). Śmiać mi się chce z tych ich zapowiadanych w plikach exela planowanych (aktualizowanych co miesiąc) podłączeń .
04.2020 - 908 adresów
07.2020 - 1826 adresów
Faktycznie podłączono na koniec roku 2020 - 0
Styczeń br. podłączono 377 adresów. Pozostało 14372 adresów do podłączenia do końca roku. Sukcesów. Nawet pobliskiej szkoły jeszcze nie podłączyli w ramach OSE.
  • Odpowiedz