Wpis z mikrobloga

@agsbajahs: Najciężej chyba się dostać na rozmowę, potem już z górki. Z tego co słyszałem od znajomych na studiach co tam aplikowali, to za dużo na rozmowach nie wymagają, jakieś podstawy programowania i obycia w IT. A angielski to B2 wystarczy.
  • Odpowiedz
@gorgios: no ogólnie mówili ludzi by na wszystko aplikować xD ale tam są chyba jakieś dwa takie typowo pod c++/jave więc pewnie na nie, nie pamiętam nazwy
@wpoldokomina: no nigdy nie miałem rozmowy + stres więc to różnie może wyjść xD

ogólnie to jestem dopiero na 2 roku więc też nwm czy mam jakieś szanse
  • Odpowiedz
@agsbajahs: standardem w IT jest, że rozmowa kwalifikacyjna jest po angielsku. Mimo że zwykle nie ma angielskiego w spisie wymagań na stanowisko. Po prostu musisz umieć rozumieć komunikaty po angielsku i umieć własne myśli artykułować w tym języku. W każdej firmie do której się rekrutowałem musiałem prowadzić narrację swojego rozumowania po angielsku, nieważne czy poziom to był stażysta, junior, mid.
  • Odpowiedz
@agsbajahs: Najważniejsze to się nie stresować, na początku byłem tam chyba na trzech rozmowach zanim się dostałem, potem poszło z górki. Z anigelskim może być różnie, najczęściej większa część jest po polsku, a potem parę pytań od HRów po angielsku (w stylu co robiłeś w wakacje etc.). #!$%@? kolegi podrodzedokomina się nie przejmuj - teraz częściej już jestem po drugiej stronie na rozmowach i uważam, że polscy studenci nie mają się
  • Odpowiedz
@nielu: to jest opcja na staż letni, czyli tylko 3 miesiące lipiec-sierpień-wrzesien. Studiuje w innym mieście i nawet nie jestem z Gdańska xD ale na stronce mają ,że staż jest zdalny więc nawet lepiej.
  • Odpowiedz
@agsbajahs: A, to nie wiem jak to wygląda. Tak jak jestem fanem pracy zdalnej, tak jednak nie chciałbym robić tak stażu.

Tak czy siak - nie bój żaby tylko wysyłaj CV, w najgorszym przypadku nie dostaniesz się ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@nielu: bardziej chodzi o to, że w takim Gdańsku to cała pensje bym wydał na utrzymanie xD oczywiście będę też szukał ofert w Warszawie i głównie na Warszawę się nastawiam
  • Odpowiedz
@Boska_Klaudia: są na stronie opcje na kilka stanowisko i z połowa to jest jakiś web chyba XD ja właśnie w web nie chce i bardziej mnie interesuje jakaś architektura systemów czy coś w tym stylu
  • Odpowiedz