Wpis z mikrobloga

Krakowska galeria Plaza czasy świetności ma już za sobą. W środku czynne tylko carrefour, kantor i 2 sklepy odzieżowe. Przechadzając się po pustych korytarzach słychać trzeszczenie wypracowanych płytek, a na każdym rogu stoją wiadra łapiące kapiącą wodę. Na zewnątrz palą się tylko dwa neony. Więcej zdjęć w komentarzu.
#krakow #nieruchomosci
zjedzswojmaterac - Krakowska galeria Plaza czasy świetności ma już za sobą. W środku ...

źródło: comment_1613768186nUZ1kvrQbDPSPH9mUfV1ZO.jpg

Pobierz
  • 52
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@hippomasaz: Nie wiem, co musiałoby się stać, żeby tam wrócili ludzie. Jak jeszcze platinium funkcjonowało, kino to coś tam ruchu przyciągało. Podobnie jak carrefour. Ale tam by się przydało coś, co rzeczywiście generowałoby ruch ;d
  • Odpowiedz
  • 41
@zjedzswojmaterac też pamiętam z 15 lat temu jak tam był ruch. Jeszcze Ravel istniał z odzieżowych. Plaza to też zawsze był IMAX! Byłem zarówno na przyrodniczych 3d na wycieczkach szkolnych, jak i samemu na Avatarze w 3d ()
  • Odpowiedz
@zjedzswojmaterac: Tam już 3 lata temu w sobotę o 12:00 było mniej ludzi niż w każdej innej galerii w ciągu tygodnia, za to jakieś 15 lat temu to były tam tłumy. Teraz chyba lepiej po prostu od razu pojechać do M1.
Pamiętam że Plaza była najlepszym centrum handlowym jeśli chodziło o kupno ubrań, liczba sklepów była ogromna.
W ogóle ktoś to jakiś czas miał przejmować i otwierać tam coś nowego,
  • Odpowiedz
@Matemit: pamietam ze tam na początku nie było konkretnego sklepu spożywczego. Był intermarche czy coś. W takim M1 był wtedy wielki Real to samo w Krokusie.

To jak ktoś jechał do galerii to po spożywke i inne rzeczy. W Plazie się tego nie dało zrobić za bardzo.

Było tez Multikino bliżej Huty.

Jedynym plusem Plazy były kręgle i tamta miejscówka z grami ale się ogólnie chyba nie przyjęło w Polsce
  • Odpowiedz
@zjedzswojmaterac: Lol, ostatnie co o niej słyszałem to jakoś 4-5 lat temu może, że ktoś ma ambitne plany i w ogóle, że plaza dostanie nowe życie. W mediach o tym pisali, nawet parę razy. Chyba nie pykło.
  • Odpowiedz
@russo: dokładnie, plaza miała swój klimat ... Sam lubiłem tam chodzić do pustego kina zamiast do obleganego multikina. Nie raz było się z dziewczyną na sali albo sami albo w 4 osoby ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
Lol, ostatnie co o niej słyszałem to jakoś 4-5 lat temu może, że ktoś ma ambitne plany i w ogóle, że plaza dostanie nowe życie. W mediach o tym pisali, nawet parę razy. Chyba nie pykło.


@Parotia: oni tacy puści już stoją 3-4 lata, jak nie lepiej. Plany były ale widzisz, masz lockdowny itp, więc nikt się nie #!$%@? w rozbudowę czegoś co nie wiadomo kiedy będzie mogło działać
Koleja
  • Odpowiedz