Wpis z mikrobloga

zamiast powitania słów #porannaporcja białobrzuchych afrojeżów

Afrojeż białobrzuchy (Atelerix albiventris) – gatunek ssaka łożyskowego z rodziny jeżowatych (Erinaceidae). Występuje w centralnej i wschodniej Afryce. Mniejszy od jeża europejskiego, osiąga długość ciała 15–25 cm; masę ciała: 350–700 g (samice są zazwyczaj większe). Średnio żyją w naturze 2-3 lata, w hodowli średnio 5–6 lat. Żywią się owadami i drobnymi bezkręgowcami. Przy niesprzyjających warunkach jeże mogą zapaść w stan hibernacji (poniżej temperatury 20 °C), lub estywacji (powyżej temperatury 30 °C). Oba te stany często kończą się dla jeża śmiercią, jeżeli nie zostanie w porę wybudzony.

#zwierzeta #zwierzaczki #jeze

z rodzaju Atelerix w porcji był już: Afrojeż buszmeński (Atelerix frontalis) oraz Afrojeż algierski (Atelerix algirus)

fot. Roland Seitre

fot. Tui De Roy

fot. Roland Seitre

fot. Roland Seitre

fot. brentwhite1213

fot. Robin James

fot. seasav

fot. Brighton Mbiliny

fot. markus lilje biedactwo, ale wygląda jak złodupiec

fot. Adam W. Ferguson

fot. gabindiaye

fot. critterplug

fot. Grafikdunyasi1

fot. Manequinho Correia

fot. Manequinho Correia

fot. Robin James
likk - zamiast powitania słów #porannaporcja białobrzuchych afrojeżów

Afrojeż biał...

źródło: comment_1613716628N6y8RkA4IZtMNFuBORKLB2.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nie mam jak dodać filmu


@KornKid: wrzuć na youtube :P
widzę, że eksperta od jeży mamy - to powiedz mi parę rzeczy:
1. dużo swobodnego ruchu to potrzebuje?
2. minimalne
  • Odpowiedz
@josoof nie mam konta na yt poza tym jest tam dość materiałów o jeżykach. Co do reszty to tak :
Jeże są dość specyficzne i mają swoje charaktery jeden zaakceptuje bieganie w kolowrotku jako formę rozrywki, inny nie będzie go tolerować i będzie potrzebować dużego wolnego wybiegu, u mnie ma otwarte drzwiczki i może biegać nocą po całym pokoju czasami wychodzi i zakopuje się w mojej torbie z siłowni. Minimalne zalecane
  • Odpowiedz
Jeśli będą jeszcze jakieś pytania chętnie odpowiem


@KornKid: nie, dzięki - super opisałeś. Co do grup to ja podziękuję - lepiej konkretnego człowieka pytać o doświadczenia :)
  • Odpowiedz
@josoof co do grup to quills for real jest blogiem hodowcy jeży, są tam bardzo rzeczowo opisane ich zachowania i sposób opieki z ręką na sercu mogę polecić ()
  • Odpowiedz