Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Chciałem rozbudować sobie sieć w domu z zapasem (najnowsze standardy typu wifi 5 albo 6, w przyszłości internety 800mbps do 1 Gbps) i kupić router z dużymi możliwościami zarządzania.
Wstępny wybór pada na linksys wrt3200acm.
Warto brać ten już 4letni sprzęt? Czy może jest coś lepszego od typowo sieciowych producentów?

#siecikomputerowe #sieci #wifi #pytaniedoeksperta
  • 7
wrt3200acm


@The_Linkos: Jeśli z zapasem to czemu ac a nie ax?
Ostatnio kupiłem RT-AX88u, myslalem ze beda duze mozliwosci zarzadzania ale i tak skonczylo sie na PfSense a RT-AX88u skonczyl jako drogi access point. Z drugiej strony nie jakos strasznie drogi bo same AP ax tanie nie sa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@korni007: oczywiście że tak! Tak mam obecnie zrobione Aczkolwiek jak już kupuje sprzęta to chciałbym żeby sprzęty które nie mogą się łączyć po kablu też miały coś od życia

@kwantowykocyk:
Nie mogłem znaleźć nic co ma duże możliwości zarządzania a ma ax. Chyba że to jest niemożliwe i trzeba robić AP w tym standardzie
@The_Linkos: Mozesz wgrac niby custom firmware, ja mam merlina na tym AX88u ale i tak nie moglem zrobic wszystkiego co bym chcial, stad pfSense. Kolega ma EdgeRouter + AP i tez zadowolony. Plusem osobnego routera jest ze mozesz na ten moment dac sobie AP ac a potem kupisz ax i albo wymienisz albo bedziesz mial dwa.
@The_Linkos: @kwantowykocyk: Tylko na szybsze predkosci to Edge Router 4/6 a nie Edge Router X. Ten drugi mysle, ze wyciagnie gigabit ale nie symetrycznie jednoczesnie. Czyli wrzucasz z 500 mega w internet to juz wiecej niz 500 mbs nie sciagniesz, moze nawet mniej, to nie kwestia samego internetu czy interfejsu tylko Edge Router X pewnie nie wyciagnie wiecej niz sumarycznei 1gbs. A symetryk naraz to 2gbs (1gbs w gore i