Wpis z mikrobloga

Pozwoliłem sobie przytoczyć kilka zaburzeń knura oraz podać do nich przykład :

Paranoja pieniacza

Powoduje ciągłe składanie skarg, wniosków, zażaleń np. na sąsiada za jakieś przewinienie, które w mniemaniu chorego, zasługuje na karę. Chory uparcie obstaje przy stawianych przez siebie zarzutach, dochodząc sprawiedliwości w sądzie, aż do wyczerpania ostatniej możliwości.
-tego chyba podpierać niczym nie trzeba :D

Zespół Otella
To inaczej chorobliwa zazdrość, która w negatywny sposób wpływa na funkcjonowanie związku z taką osobą. Przekonanie o zdradzie partnera oraz chorobliwa zazdrość, której towarzyszą próby udowodnienia nieuczciwości partnera, niszczą relacje, prowadząc czasem do prześladowania drugiej osoby.
- trochę żartem , trochę serio z tym związkiem i zazdrością o ćpuna

Sensytywny zespół urojeń odnoszących
Chory wszelkie negatywne uwagi, nawet jeśli nie są one kierowane do niego, traktuje wyłącznie personalnie. Oglądając np. wiadomości, chorzy „odbierają” zakodowany przekaz, kierowany specjalnie do nich.
-cokolwiek by nie powiedzieć knurowi zaraz odbiera to jako atak lub próbę wybicia się na nim

Urojenia o treści religijnej
To przekonanie o nadaniu specjalnej mocy i misji człowiekowi, przez istotę boską. Chory uważa, że potrafi uzdrawiać, jet bliżej Boga, co czyni go wyjątkowym. To podnosi bardzo poczucie własnej wartości.
- to że knur uważa się za Boga chyba nikogo nie powinno dziwić , nie raz też błogosławił ludzi

Urojenia nihilistyczne
Inaczej zwane zespołem Cotarda, towarzyszą ciężkim depresjom psychotycznym. Chory jest przekonany, że tak naprawdę nie istnieje, pozbawiony ciała i wewnętrznych organów. Jego „śmierć” ma być karą za popełnione grzechy.
- tutaj nie do końca się zgadza natomiast śmierć jest karą za nasze grzechy czyli znów męczennik itd

Urojenia prześladowcze
Są najczęstszą formą urojeń, towarzyszącą często schizofrenii paranoidalnej. Chory podejrzewa bliskich i obce osoby o planowanie zamachu na niego, doszukuje się w niewinnych, nieistotnych rzeczach utajonego planu, który ma go skrzywdzić. Chory nikomu nie ufa i nigdzie nie czuje się bezpieczny.
-grubas non stop gada że każdy chce jego śmierci oraz ataku na niego plus każdy chce mu odebrać pałac

Urojenia wielkościowe
Inaczej megalomania, #!$%@? się przekonaniem o wyjątkowości chorego, który rzuci cały świat do swoich stóp. Osoba cierpiąca na to zaburzenie uważa się za lepszą, często posiadającą specjalną misję. Przecenia swoje możliwości oraz znaczenie dla świata.
-o tutaj to urojenie szyte na miarę dla jego :D

Urojenia pochodzenia
Oznaczają przekonania o wyjątkowym pochodzeniu chorego. Najczęściej chorzy uważają się za lepszych od innych, twierdząc, że w ich żyłach płynie błękitna krew, zachowują się inaczej.
-Piłsudski ;)

Urojenia zubożenia
Często towarzyszy depresji i charakteryzuje się przekonaniem nieuchronnej klęski finansowej, takiej jak utracie domu, pracy, oszczędności w najbliższej przyszłości.
-kupcie węgiel bo ja biedny niedługo zabiorą mi posiadłość złodzieje bandyci

Zespół paranoidalny
Najczęściej dotyka osoby starsze, którym wydaje się, że ktoś celowo robi im na złość, chcąc zrobić z nich osobę chorą psychicznie. Ludzie z zespołem paranoidalnym obawiają się, że inni ludzie skupiają na nich uwagę tylko po to, by ich wyśmiać, obrazić czy prześladować.
-na badania ? na Badnia !

Spoko że chciało Ci się przczytać całośc ;) Pozdro

#kononowicz #patostreamy
  • 6
Urojenia o treści religijnej

To przekonanie o nadaniu specjalnej mocy i misji człowiekowi, przez istotę boską. Chory uważa, że potrafi uzdrawiać, jet bliżej Boga, co czyni go wyjątkowym. To podnosi bardzo poczucie własnej wartości.


@mojenowekonto: Nie kojarzę, aby Konon kogokolwiek uzdrawiał, ale jestem pewien, że gdyby przyjechać do niego, wmówić mu, że ma się jakąś przewlekłą chorobę albo raka i poprosić o pomoc, to zaraz by nabrał odpowiednich zdolności.