Wpis z mikrobloga

1. Solgaz

Ma ktoś z was solgaz w mieszkaniu/domu? Polecacie? Jesteście zadowoleni? Jakieś wady/minusy po dłuższym użytkowaniu?

2. Sprzęt AGD

Zmywarka - na co zwrócić uwagę prócz energooszczędności, poboru wody, głośności pracy? Nie wiem czy chce z szufladą czy koszykiem na sztućce. Jakie są plusy i minusy?

Piekarnik elektryczny - na pewno musi mieć termoobieg. Co jeszcze wam się przydaje?

Mikrofala - macie osobne czy takie 2w1 z piekarnikiem?

Okap - kominowy czy na filtr węglowy? Jakie plusy i minusy?

3. Meble kuchenne

Szafka narożna z karuzelą/wysuwaną karuzelą. Hit czy kit? Przydaje się? Użyteczne? Wygodne?

#solgazopowiada #solgaz #kuchnia #meble #agd #remont #remontujzwykopem #zmywarka
  • 55
energooszczędności, poboru wody, głośności pracy? Nie wiem czy chce z szufladą czy koszykiem na sztućce. Jakie są plusy i minusy?


@Majla: P O J E M N O Ś C I
masz 10l, wysoki gar?
to już wiesz dlaczego z koszykiem będzie lepsza

funkcja piekarnika w mikrofali to się nadaje do pieczenia suchego chleba
@nierusz 1. Mam kuchenkę solgaz w domu rodzinnym gdzie nikt nie mieszka na stałe. Jednego roku cała rodzina zjechała na Boże Narodzenie i gotowało się przez kilka godzin non stop. W poranek pierwszego dnia świąt wszyscy obudzili się z bólem głowy. Kuchenka wydzielała tlenek węgla i wszyscy domownicy lekko się podtruli.
Pozostałe wady to trudność czyszczenia i czas potrzebny na rozgrzanie garnków.
Rzeczywiście jest oszczędna i gazu w butli starcza na bardzo
  • 0
@Dibhala: Nie mam takiego gara, bo mało gotowałam. Mam za to duże patelnie i wok. Ale nie wiem czy to w ogóle wolno wsadzać do zmywarki (ʘʘ)

W takim razie wezmę 2 urządzenia.
@Majla:
1) nie mam, nie wypowiem się
2) zmywarka - wg mnie szuflada jest dużo lepsza niż koszyk, wygodniej się odkłada i wyjmuje; kup największą, jaka ci się zmieści; w piekarniku fajny jest dual cook, funkcje samoczyszczenia, podświetlany terminal, okap brałbym kominowy, ale pamiętaj, że w starym budownictwie często jest on niemożliwy do legalnego zainstalowania
3) wg mnie hit - co prawda masz mniej miejsca, ale dużo lepszy dostęp, nie grzebiesz
  • 0
@Felonious_Gru: Do indukcji chyba trzeba mieć pociągniętą siłę w kuchni? A u mnie już na to za późno. Raczej pójdę w zwykłą kuchenkę/płytę gazową z osobnym piekarnikiem w kolumnie.