Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Czym wam się kazali leczyć z covid w domu? Tylko przeciwbólowe/przeciwgorączkowe plus coś na kaszel? Czy dali jakiś lek na receptę żeby wspomoc organizm? Ja walczę z gorączka i kaszlem już od 10 dni i rozmawiałem z 3 lekarzami na teleporadach i ich zdaniem to nic że mam oddech bardzo płytki i ciągle gorączke 38,5-39,5 i jedyne co to dostałem zastrzyki przeciwzakrzepowe bo mi lewa ręka zaczęła drętwiec. Chyba dopóki się nie zacznę dusić przy próbie zwykłego oddychania to nic nie uzyskam.

#koronawirus #covid #covidoterapiaberecika
  • 16
  • Odpowiedz
@schreder: tak na prawdę nie mamy leku na COVID do zastosowania w domu, no może poza tlenoterapią w jakiś wyjątkowych sytuacjach; mierzyć saturacje, obserwować i w razie czego do szpitala- tam mają nieco więcej możliwości (ale w sumie też niewiele)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pcstud: no wczoraj dzwoniłem na nocna opieke czy jakos tak i na te dretwiejaca rękę mi dała tak profilaktycznie. Mówiła że o dziwo bardzo często u młodych jest problem z krzepliwością a na pewno nie zaszkodzą mi te zastrzyki. Nauczyłem się chociaż robić sobie zastrzyk xd
  • Odpowiedz
Ja brałem accard przeciwzakrzepowo i znajomy lekarz (dentysta!), który w tym samym czasie przechodził Covid przepisał mi antybiotyk sumamed, dopiero po antybiotyku mi się zaczęło poprawiać i w 3 dniu brania antybiotyku powrócił mi taki oddech, że mogłem trochę pospać. Wcześniej kilka dni praktycznie nie spałem, bo się dusiłem cały czas. Na POZ nie dało się dodzwonić mimo, że chciałem zrobić test, bo bałem się, że mnie zaraz zabiorą do szpitala. Jakoś
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@igns: a jak u ciebie było z pojemnością płuc? Skoro się dusiles to chyba słabo? Ja teraz naprawdę krótko mogę wciągać powietrze bo wywołam kaszel i jak patrzy się na klatkę piersiową to się prawie nie powiększa. Czy u ciebie wróciła do normalności samo? Bo jak miałaby mi taką pojemność pozostać to kaplica
  • Odpowiedz
@schreder: Nie wiem jak z pojemnością płuc, bo nie robiłem spirometrii natomiast musiałem głęboko oddychać i często co było bardzo męczące. Szczególnie trudno było zasnąć bo nie dało się tego oddechu uspokoić i spłycić jak do snu. Spałem może godzinę na dobę. Wywaliło mi ciśnienie do poziomu 160/100 i puls nie schodził poniżej 110. Teraz w sumie spoczynkowo nie odczuwam różnicy, ale jak np wchodzę po schodach to pojawia się nadal
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@igns: no wszystko niby może uszkodzić. Martwiące no ale nic już nie zrobię z tym. Będę się badał jak tylko będę mógł. Na razie 5 dzień izolacji ale dziś duża poprawa ale nie w pojemności płuc. Ja nie mogę jakiegoś głębokiego wdechu wziąć a na pewno nie tak głębokiego jak przed chorobą. Robię jakieś ćwiczenia, że się przez słomkę dmucha do wody, może coś pomoże. Nie brałes żadnego leku na zapalenie
  • Odpowiedz
@schreder: Ja dostałem antybiotyk właśnie na zapalenie płuc, bo generalnie antybiotyk jest na bakterie nie na wirusa, ale koronka toruje drogę dla zakażenia bakteryjnego w płucach. Polecam przeczytać post tego lekarza: https://www.facebook.com/Macieyco/posts/10225184207456229 CYTAT: > ŻADNE ANTYBIOTYKI przeciwbakteryjne NIE LECZĄ ŻADNYCH WIRUSÓW, ale wirusy atakujące dolne drogi oddechowe (oskrzela i płuca) - niszcząc nabłonki dróg oddechowych - TORUJĄ drogę dla bakterii i otwierają wrota do NADKAŻENIA bakteryjnego, które dramatycznie pogarsza stan pacjenta.
  • Odpowiedz
@schreder: A i jeszcze jedno kup sobie pulsoksymetr (jeśli jeszcze nie masz), żeby mieć saturację pod kontrolą skoro masz problemy z oddychaniem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@igns: a pisałeś o sumamedzie. Sorry ale mózg jest w trakcie choroby nie w formie chyba. Przeczytam post. Pulsoksymetr mam swój i ten rządowy. Zazwyczaj mam 97% więc dobre nasycenie jak na chorego więc ciekawa sprawa. Dowiedziałem się dziś, że ten inhalator to steryd na oskrzela jest co mi wypisała więc zaryzykuję i wykupie. W obecnej sytuacji gorzej nie będzie. Szczególnie że ma rozszerzać ten oddech się po nim.
  • Odpowiedz