Wpis z mikrobloga

Tutaj wymieniajcie rzeczy, które w waszych oczach wyglądają zupełnie inaczej, niż wykopki je opisują.
Ja zacznę: Poczta Polska
Poczta według wykopków: hurr durr komunistyczny skansen, gubią wszystkie przesyłki, nie doręczają żadnych listów i 100% awizują
Poczta w moich oczach: pracowałem jako listonosz i poczta ma w sobie niewiele z komunizmu, wręcz przeciwnie - wymusza na listonoszach aby w bezwzględnych czasach kapitalizmu zarabiali dla firmy dodatkową kasę i byli także handlowcami/akwizytorami i wciskali ludziom jakieś pierdoły typu paczka baterii. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nigdy nie spotkałem się z tym, aby ktoś z góry awizował wszystkie listy polecone - wszyscy chodzili i je normalnie doręczali. Większość listonoszy starała się też być przyjazna dla klientów i iść im na rękę w wielu sprawach.
Mój listonosz też jest bardzo miły i sumienny ¯\_(ツ)_/¯
#pocztapolska #niepopularnaopinia #glupiewykopowezabawy
Ikarus260 - Tutaj wymieniajcie rzeczy, które w waszych oczach wyglądają zupełnie inac...

źródło: comment_1613543797JElxZ7dkZSKPGuBJYOCvpa.jpg

Pobierz
  • 37
@Ikarus_260:
Doradca klienta w oddziale banku

Doradca klienta w oddziale banku według wykopków: wykształcona osoba, która zna się na pieniądzach, zna wskaźniki finansowe i wie jak działa system bankowy i walutowy. Potrafi doradzić klientowi jak ulokować pieniądze i jaki kredyt jest najkorzystniejszy.

Doradca klienta w oddziale banku w moich oczach: pracują tam ludzie bez lub ze słabym wykształceniem za najniższą krajową albo blisko temu. Muszą wciskać produkty finansowe, żeby wyrobić normy,
@Ikarus_260 w moim przypadku podobnie: u rodziców na wsi żadnych problemów z PP. Listonosza zna się osobiście i zawsze doręcza co może. Natomiast jak mieszkam w mieście, to tutaj jest tragedia. Dostaję ostateczne wezwania do odbioru dla przesyłek, o których dowiaduję się z tych ostatecznych wezwań. Najgorzej, że sporo takich przesyłek było z sądu i o mało nie straciłem możliwości reakcji na decyzje w swoich sprawach. Od około roku ktoś jest stale
@Ikarus_260: Praca w zagranicznym korpo

według wykopków współczesne niewolnictwo, wyścig szczurów, wyrabianie nieludzkich norm, wredny management, oszukiwanie pracowników, sztywne reguły, bezpłatne nadgodziny, słabe pensje rekompensowane gównobenefitami, każda przerwa, nawet na siku rejestrowana i odejmowana z godzin pracy.

w moich oczach nieporównywalnie mniejszy zakres obowiązków niż w mniejszych firmach na podobnych stanowiskach ze względu na formalne ograniczenia, zagraniczny manager zawsze uprzejmy i próbujący rozwiązać twoje problemy, każda nadgodzina płatna, zazwyczaj 150 lub
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ikarus_260: Znajomość listonosza xD
Co to jest, żeby kojarzyć typa noszącego paczki do skrzynki? XIX wiek, że poczta, ratusz i kościółek to centra kulturalno-oświatowe na wiosce?
@Ikarus_260: XDDDD chyba właśnie gdzieś na wsi, bo nie ma jak zostawić awizo i trzeba i tak jeździć autem. Siedzę od początku 2020 w domu, home office mocno, a nigdy nie dostałem nic poleconego bezpośrednio - zawsze magicznie pojawiało się awizo w skrzynce, a domofon cisza. //nie chodzi również o paczki, mowa o listach - paczek to nawet nie ma co się spodziewać w mieście i i tak trzeba się liczyć