Wpis z mikrobloga

Witam. Pracuję jako programista automatyk w firmie integratorskiej od 5 lat, ale od pewnego czasu ta robota mnie frustruje, częściowo przez wtórność projektów i inne rzeczy. Nie chce tu wchodzić w szczegóły. Zastanawiam się nad przebranżowieniem do IT, ale odstrasza mnie perspektywa rozpoczynania "kariery" od nowa. Czy są tu osoby które podjęły taka decyzję albo są w trakcie przebranżawiania? Mam mętlik w głowie i zastanawiam się czy warto.
#automatyka #programowanie #plc
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@swiniakstatysta: Szczerze powiedziawszy to myślałem też w ten sposób jakoś to połączyć. Szukam jakiejś inspiracji bo brak mi doświadczenia w IT, bo poza obsługą baz SQL i pisaniem skryptów w VB nie miałem z tym do czynienia.
  • Odpowiedz
@swiniakstatysta: ogólne rzecz biorąc to są to urządzenia do produkcji komponentów, przeważnie automotive. Ja odpowiadam za program plc, wizualizacje itp. To są urządzenia w duzych zakładach produkcyjnych
  • Odpowiedz
@Kasztan69: z punktu widzenia efektow pracy masz dwa wyjscia:
backend, server side, czy tam niskopoziomwowe rzeczy(firmware, sterowniki itd) albo frontend, jakies interfejsy uzytkownika, jakies wizualzacje danych(python?). Mobile troche laczy te dwa swiaty
  • Odpowiedz
@Kasztan69: Nie wiem czy to są już IT-zarobki, ale może pomyśl o jakiś firmach wdrażających systemy MES. Docenią doświadczenie związane z systemami automatyki (jak SCADA, to już w ogóle).
  • Odpowiedz