Wpis z mikrobloga

@Howard_Roark: ja zaczynałem w zwykłych z decathlonu, rozpadły się po kilku miesiącach, dostałem zwrot :)
wybrałem się do sklepu biegowego, nagrali bieg na bieżni, stwierdzili nadmierną pronacje i dobrali mi buty. i fakt - biega się wygodniej.
buty niby pod asfalt ale biegam wszędzie (oni tego nie sprawdzają #pdk) :)

myślę że warto właśnie pod tym względem dobrać buty, które będą poprawiały pozycje stopy - nadmierna pronacja, supinacja albo neutralna.
@Howard_Roark: Jak już będziesz na stronie decathlonu to warto popatrzeć na jakieś tanie koszulki i bluzy biegowe. Niby nie jest to konieczne ale na pewno bardzo wygodne a w decathlonie za taki najtańszy zestaw zapłacisz mniej niż 100zł. Jak będziesz biegał w bawełnianych koszulkach to cały się przemoczysz (bawełna wciąga pot jak gąbka) a w taką pogodę jak teraz może przyczynić się do wychłodzenia i przeziębienia.
myślę że warto właśnie pod tym względem dobrać buty, które będą poprawiały pozycje stopy - nadmierna pronacja, supinacja albo neutralna.

no i jak już zaczniesz to koniecznie zadbaj o solidne rolowanie łydek, bo tam w środku się strasznie mięsnie spinają:)


@tab04: A po polsku? xD

@lgc89: Dzięki, myślałem o tym też.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Howard_Roark: nie wiem w jakim miejscu biegasz, ale może w tym roku także będą odbywały się gdzieś w okolicach treningi w ramach projektu biegam bo lubię (obecnie - biegam bo lubię nocą, od 12 do 26 lutego na pewno jest), warto zobaczyć, zajęcia są z wykwalifikowanymi trenerami, zawsze można się czegoś przydatnego dowiedzieć i poznać jakichś ludzi.
@Howard_Roark: Jaka waga? Ja przy 100kg/181cm biegam bez problemu, ale specjalnie sie spaslem no i oczywiscie to bieganie to po 15-30min z paroma szybszymi momentami, a nie 60-90min XD

Rower stacjonarny w zime jest spoko, ale moze byc nudnie wiec polecam z kims na przyklad na telefonie. Sa tez fajne aplikacje, gdzie grasz w gre jako rowerzysta XD
@maze: Ja jakoś dużo nie ważę, po prostu jestem okropnym skinnyfatem. 85/185 u mnie wygląda okropnie, odkłada mi się jak babie. Bez problemu udźwignę swoją wagę w biegu bez zbytnich obciążeń.
@Howard_Roark: No to musisz zaczac jesc normalnie czyt maintenance calories, bron boze nie redukowac, bo sie zalamiesz, przeciez nie ma z czego ciac I cwiczyc silowo tak aby zbudowac muskle. Biegac tez mozesz, ale bedziesz musial troche wiecej zjesc. Ja tez bylem skinny fatem, w sumie teraz po tej przerwie to tak pol na pol XD
@maze: Fajnie by było jakby mi się zaczęło chcieć #!$%@?ć hantlami i w ogóle, ale póki co mierzę siły na zamiary. Bieganie ze słuchawkami w uszach z jakąś bojową muzą to jest coś co brzmi niemal przyjemnie, od tego zaczynam.