Wpis z mikrobloga

Tak sobie czytam o masowo postępującej laicyzacji w Polsce. O tym wypisywaniu się z lekcji religii i o malejącej liczbie chrztów i zastanawiam gdzie to do cholery jest. Co jest z nami ateistami nie tak? PiS sobie rządzi jak chce, idąc w stronę katolickiego zamordyzmu, a my mamy to w dupie. Bo jak mocniej przycisną to najwyżej wyjedziemy? Katolickie kanały na youtube dostają od ludzi ogromne dotacje, Adam Szustak ma tyle kasy na patronite, że będzie kręcił serial. To akurat mnie nie boli, akurat jego lubię, ma inne poglądy, ale je tłumaczy i się nie narzuca, ale już kato szur Pan Nikt, który odklejeniem od rzeczywistości zbliża się niebezpiecznie do Mariusza Maxa Kolonki też może liczyć na grube finansowe wsparcie, które pozwala mu na porzucenie pracy zawodowej na rzecz produkowania swoich wysrywów, a u nas co? Kanały ateistyczne i sceptyczne na przykład taki #smiemwatpic finansowo szorują po dnie i mało kto wspomoże bo każdy ma to w dupie? A szkoda strzępić ryja - beka z nas i tyle.
#ateizm #bekazkatolikow
  • 7
@matewek: ludzie i tak wiarę wymienią na inna wiarę, genetyzm płaska ziemia, wróżki i tym podobne pierdoły, co gorsza nowe wiary lubią być znaczniej bardziej krwawe niż stare

a teraz rodzącą się religia są covidianie
@matewek największym problemem Polaków w obecnej sytuacji jest to że nie potrafią się zjednoczyć przeciwko wrogowi jakim jest Kaczyński ze swoją bandą. Ja to strajku kobiet nie popieram, bo mażą po murach, a ja to popieram, pełna legalizacja aborcji jak w całej Europie, ło ty morderczynio dzieci niewinne chcesz zabijać... I tak to się kręci. Nie umiemy na chwilę chociaż odstawić zgrzyty i niezgodności na bok, żeby działać w wyższym celu

+
@matewek dlaczego nie wierzysz w Jezusa? Pytam powaznie. Ja do 19 roku zycia wierzylem, pozniej calkowicie to olalem, teraz mam 31 lat i przyjrzalem sie calej historii wszystkich religii, rozmawialem z osoba ktora ma dar uzdrawiania i osoba uzdrowiona, rozmawialem z egzorcysta i osoba egzorcyzmowana, uwazam ze wiele w kosciele jest obludy, klamstwa chciwosci i pedofilii, ale nie zmienia to faktu ze istnieje zycie po smierci. W 21 wieku ciezej w to
@martimo90:

Nie wierzę nie tylko w chrześcijaństwo, ale też inne religie. Z tymi innymi sprawa była oczywista. Nikt mi ich nie wpajał w dzieciństwie więc w nie nie wierzę. W momencie gdy zdałem sobie sprawę, że dla większości osób głównym powodem wiary w jakąś religię jest kwestia wychowania to zacząłem kwestionować też tę w której mnie wychowano. Nie mówię, że nie wierzę w Jezusa jako postać historyczną chociaż, to że jest
zastanawiales sie kiedys ze jezeli apostolowie po smierci Jezusa kiedy szli ewangelizowac ludzi - jezeli nie umieliby uzdrawiac to ludzie by im nie uwierzyli?


@martimo90:

Bogdan Kacmajor - jemu też ludzie uwierzyli. Czy on umie uzdrawiać? Zaryzykuje, że nie. Ale mu uwierzyli. Na nieporównywalnie mniejszą skalę ale uwierzyli. A w tamtym okresie uwierzyli też Szymonowi Magowi, Apoloniuszowi z Tiany i wielu innym. To, że ktoś komuś uwierzył nie jest dla mnie