Wpis z mikrobloga

Witam mirki!
Otóż ostatnio wyrobiły mi się bardzo wysokie ambicje, problem w tym ze chodzę do zawodówki, czuję ogromną żenadę z tegoż powodu ponieważ większość osób z mojej klasy nie potrafi np. wymienić sąsiadów Polski lub pokazać Rosji na mapie, rozumiem nie wiedzieć gdzie leżą Wyspy Zielonego Przylądka ale Rosja...
W dodatku piją i palą(w większości od 12 r.ż), gdzie ja się uważam za w miarę normalną, nie patologiczną osobę, jedyny plus tej całej sytuacji jest taki że jest beka w tej szkole i mam się kogoś pod względem intelektualnym pośmiać(tak, mam wysokie ego).

Ale przechodząc do tych ambicji to początkowo miałem iść do tech. informatycznego, ale poczytałem o tym i stwierdziłem ze ta branża jest tak bardzo zapełniona że cieżko byłoby coś w niej osiągnąć skoro i tak z niej interesuje mnie tylko typowy serwis komputerów/elektroniki.

Kolejną rzeczą jest prawo, chciałbym zostać np. prokuratorem albo komornikiem ( ͡º ͜ʖ͡º), tymbardziej ze z przedmiotów humanistycznych, głównie z historii i Wos'u byłem jednym z lepszych uczniów.
I tutaj wiem ze musiałbym zrobić najlepiej LO dla dorosłych oraz napisać dobrze maturę, zwłaszcza z przedmiotów humanistycznych, ale mam pytanie, czy trudno jest się zostać właśnie tym prokuratorem czy komornikiem?
Oczywiście jak nie prawo to są jeszcze inne kierunki związane z ochroną prawa/państwa.

Jeżeli dotarłeś do końca moich wypocin to naprawdę podziwiam!
#liceum #licbaza #technikum #techbaza #zawodowka #wygryw #przegryw
  • 9
  • Odpowiedz
@Damiano2003: no ziomeczku lepiej zajmi się czymkolwiek związanym z informatyką.

Ja właśnie kończę prawo i nie polecam, a jak chcesz być prokuratorem to 5 lat studiów i 3 lata aplikacji prokuratorskiej na którą bardzo ciężko się dostać
  • Odpowiedz
@Damiano2003: no że najbliższe otoczenie (klasa) to słaby punkt odniesienia, bo poziomy w szkołach są różne, a jak sam zauważyłeś, w Twojej nie jest najwyższy. Popatrz sobie na progi na kierunkach które cię interesują, potem na matury, które są potrzebne i ułóż sobie własny program nauki.
  • Odpowiedz