Wpis z mikrobloga

Pozdrowienia z “goracego” Teksasu - Stanu w USA z ta samo szerokością geograficzna co Egipt, Arabia Saudyjska, Libia gdzie w lecie temperatury 40C to normalność...

Dziś rano temperatura -15C a w nocy ma spaść nawet do -21 C (-6F). Od dwóch dni mega pada, każdy siedzi w domu. Liczniki wody zamarzają w co drugim domu, woda musi lecieć z kranu non stop bo nic tu nie jest izolowane.

Co 30 min są planowany wyłączenia prądu na 30 min bo elektrownie są mega przeciążone i nie dają rady.

Wszystko zamknięte sklepy itp.

Mieszkam tu już prawie 5 lat. Kilka lat temu temperatura spadła do -5C przy gruncie.

Ostatnio taki śnieg i temperatura była w XIX w.

#usa #texas #teksas ##!$%@? #zima #snieg #paraliz #sniegboners ##!$%@? #temperatura na pewno nie #heheszki
Pobierz thoorgal - Pozdrowienia z “goracego” Teksasu - Stanu w USA z ta samo szerokością geog...
źródło: comment_1613410944vjeDXbDuzHYDL16ncmf2Ht.jpg
  • 264
@Nick_z_2020: Czemu faktycznie taki system? Nie mam pojęcia. Chłopak z roboty, który mieszka tam od urodzenia powiedział mi, że jakby nie taki system płatności to stacje by nie uchroniły się od kradzieży paliw. Meksykany, afroamerykanie, to zupełnie inna mentalność. Byłem kiedyś tankować na stacji w czarnej dzielnicy niedaleko Chicago Avenue - wszyscy podejrzani, strach przed kradzieżą, syf dookoła.
Nie generalizuję, porównuję dwa takie same stanowiska pracy tu i tam. W Polsce
dwa że trzeba najpierw płacić a skąd ja mam wiedzieć za ile zatankuje?


@Nick_z_2020: Jak nie wlejesz tyle, za ile zapłaciłeś, to możesz wrócić po resztę. Jak płacisz kartą w dystrybutorze to zrobi blokadę na kwotę którą deklarujesz, ale rozliczy tyle, ile wlejesz.
Gdy tankowałem pierwszy raz za gotówkę musiałem się zastanowić ile litrów może mieć bak w wynajętym aucie, ile to jest galonów, a potem pomnożyć razy cenę za galon.