Wpis z mikrobloga

3 letnia #toyota Auris z przebiegiem 70kkm, silnikiem 132KM vs nowa #dacia Sandero z silnikiem 100KM (benzyna + LPG) w delikatnie niższej cenie i lepiej wyposażona? W obydwu przypadkach interesuje mnie leasing na ok. 4 lata, z wykupem i potem dalszą sprzedażą. Jedno i drugie rozwiązanie ma plusy i minusy. Rocznie Ok. 15-18kkm robię. #motoryzacja #pytaniedoeksperta

Jaki?

  • Toyota 69.3% (52)
  • Dacia 30.7% (23)

Oddanych głosów: 75

  • 20
@pizzabhoy: wrzuciłem z ciekawości w otomoto, jakby teraz sprzedawać te modele

auris 2014 rok, benzyna 132KM - 35-43k zł
sandero 2017 rok, benzyna lpg 27-33k zł

resztę dopowiedz sam ;)
@Gippo86: też patrzyłem, jednak Sandero z 2021 kosztuje Ok. 5k więcej niż poprzedni model, ale jednak nie ma co się łudzić, że spadek Wartości Toyoty będzie porównywalny z Dacia. Kusi mnie jednak na nową furę. :| Jutro jestem umówiony na jazdę testową rumuńskim wynalazkiem, zobaczymy jak się tym jeździ.
@Endriu_: Sam byłem zaskoczony jak zobaczyłem listę wyposażeni w nowym Sandero m.in. Apple Car/Android Auto, asystent martwego pola, czujniki przód/tył+kamera cofania, radar z przodu, system bezkluczykowy :P
@pizzabhoy na dacie możesz mieć gwarancję 5 lat za ok 2500 i nic Cię nie interesuje. Jak będziesz sprzedawac za 4 to jeszcze będzie miała rok gwarancji. 3 letni Auris to za ok 2-3 lata czeka Cię rozrząd, być może opony i jeszcze parę dupereli więc pewnie ze 2-4 tysiące trzeba będzie wsadzić.
@pizzabhoy: Te silniki w Dacii to jest padło, mnóstwo ludzi narzeka na awaryjność. Kolega ostatnio się napalił na to rozwiązanie, ale jak pogadał z kilkoma właścicielami, to się szybko wyleczył. Generalnie Dacia teraz podgoniła z wyposażeniem i designem, ale myślę że dopiero następna generacja może być warta zakupu. Na razie to wygląda dobrze na zdjęciach i na papierze, jak do tego wsiadłem w salonie, to się załamałem.

A Auris... Nie jest
@jamtojest przecież tam montują 1.0 TCe które na rynek weszło dopiero w ub. roku. Jak na 3 cylindrówke całkiem kulturalny, mało pali, idealnie sprawdza się w Clio więc i w Sandero będzie ok. Czy to padło czy nie to będzie można stwierdzić za co najmniej rok, dwa jak samochody z nim będą miał najechane trochę kilometrów.
@jamtojest no spoko ale przeciętny Taxi Janusz nie ma pojęcia o tym, że nowe Sandero ma nowoczesny silnik Renault który na rynku zadebiutował w 2020 ;) więc z przymrużeniem oka trzeba traktować ich opinie a silnik wydaje się być naprawdę spoko, chociaż za wcześniej do oceny awaryjności/trwałości
@witam12: "Janusz taxi" to trochę uproszczenie. Ja mówię o młodych gościach, a nie starych cierpach ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Robią tysiące kilometrów i naprawdę wiedzą co mówią. Właśnie ich warto spytać, bo oni przez pół roku potrafią mieć przejechane 60 tys. km, już teraz wiedzą, z czym się będzie zmagał normalny użytkownik za 4 lata.
@maly1234: już po jeździe. :) Ogólnie odczucia ambiwalentne, na plus na pewno wykonanie i spasowanie elementów jak na taką półkę cenową (choć irytują takie rzeczy jak np. Brak OLEDu na wyświetlaczu klimatyzacji). Na plus także przyzwoity układ jezdny i dynamika do 90-100kmph. Niestety ale czuć kulturę pracy 3 cylindrów, na postoju wibruje cała karoseria. Widoczność również na minus, duże słupki A i C mocno ją ograniczają. Z dziwnych rzeczy to przy
@kaspah ooo widzimy znawcę! Auris 1.6 jest na łańcuchu, rozrządu nie zmieniasz jeśli go nie słyszysz, ewentualnie przy 160kkm razem z pompą wody, która jest najbardziej awaryjnym elementem silnika ... tak, najbardziej awaryjny element zaczyna się psuć przy 160kkm ... czyli razem z wymianą płynu chłodniczego bo go również wymieniasz co 5 lat lub 160kkm ;)
@pizzabhoy bierz Aurisa, stałem przed podobnym wyborem i wziąłem Aurisa kombi 1.6 w bieda wersji i jest git ;) jak ktoś twierdzi, że ten samochód nie jedzie to niech się kolanem w czoło kopnie, 10s do setki czyli przyzwoicie, normalny silnik wolnossący, 6 bieg zapinam w trasie i przy 150-160km/h obroty są w granicach 3,5tys a spalanie 7,5l benzyny ;)
kupiłem 2016 za 42tys w styczniu z przebiegiem 94kkm, samochód był serwisowany