Wpis z mikrobloga

Mam wrażenie, że ludzie deklarujący się jako popierający interesy użytkowników prywatnej broni i nie mający nic przeciwko rozwojowi ruchu uzbrojonych obywateli, którzy jednocześnie twierdzą, że jakiekolwiek akty prawne zakładające ścisły reżim w postaci reglamentowanych zezwoleń, dyskrecji organu wydającego czy centralizujące nadzór nad bronią (polska UoBiA jako dobitny przykład) są okej i nie są wcale uwłaszczające (wręcz rzekomo oferują "rozsądny kompromis")...

...są niczym fałszywi centryści, którzy w połowie lat 30. ub.wieku twierdziliby, że choć co prawda nie popierają systemowego represjonowania wobec ludzi niższych ras ani też urągającego dla ich wolności i równouprawnienia traktowania wedle nazistowskich teorii, to jednak uważają, że Ustawy Norymberskie wcale nie są znowu takie nikczemne. Ba! Wręcz dają nawet pewne znośne warunki i miejscami ulgi dla ludzi nimi objętych. ( )( _)

#bron #bronpalna #broniarze #dostepdobronipalnej #gorzkiezale #takaprawda #bekazcentractwa #wolnosc #liberalizm #zoltasila #libertarianizm #libertarianie #przemyslenia #rozkminy #panstwopolicyjne #rigcz
Pobierz wygolonylibek-97 - Mam wrażenie, że ludzie deklarujący się jako popierający interesy ...
źródło: comment_1613393420gtZUQAS35qZVHUF2zTPWev.jpg
  • 13
@wygolony_libek-97: fałszywym centrystą, to mnie jeszcze nikt nie nazwał xD (nie obrażam się, proszę kontynuować).

Za to bawią mnie wielce Twoje wpisy. Nie dość, że wypowiadasz się na tematy na które dużego pojęcia nie masz (tutaj chciałbym zaznaczyć, że nie mam nic przeciwko tym wypowiedziom, mów ile chcesz i co chcesz, raz mamy jakąś tam wolność słowa, której nie mam zamiaru ograniczać, a dwa dostarczają mi one rozrywki), a przynajmniej nie
@DoktorVincent: ależ skądże znowu. Ja staram się nikogo nic niesłusznego nie zarzucać. Zdaje się, że wyraźnie określiłem o jaki typ ludzi mi chodzi.

O komformistów i wręcz wewnętrznych milicjantów, którzy skoro już coś mają to uważają, że teraz to niech sobie szanowni urzędnicy i politycy poczyniają co chcą byleby nie dotknęło to ich szafy i przywilejów.

Wręcz pogardzają posiadaczami broni bez rekestracji i uważają aby jednak ktoś nie próbował się z
@wygolony_libek-97: czyli chcesz żeby nie było żadnych pozwoleń na broń?
Żeby broń nie była w żaden sposób rejestrowana?
Coś jeszcze?
Bo że trzeba zaraz PZSS to nie będę dyskutował, bo sam pożyczę traktor ( ͡° ͜ʖ ͡°)

P.S. zajebistą masz gwiazdę szeryfa ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@wygolony_libek-97:

stabilną kijowość przekładają nad chęć reform liberalizujących

może dlatego że te reformy liberalizujące raczej nie nastaną w tym kraju? powiedzmy sobie szczerze, broń w Polsce interesuje garść pasjonatów, liczba całkowicie niereprezentatywna dla polityków, mają nas posiadaczy w dupie i jeżeli mają coś zmienić to jedynie na gorsze tak jak to wyglądało w stanach


dlatego zdroworozsądkowym podejściem jest zachowanie statusu quo który naprawde jest dobrym wyjściem (odliczając coroczne opłaty do PZSS,
@DoktorVincent: dzięki za gwiazdę. Może nie tyle ta broń nierejestrowana zupełnie ale poniekąd jak w czechach, austrii czy francji ulgowa kat. C dostępna od ręki dla wszystkich nie mających przeciwwskazań.

Bez widzimisię komendanta ile sztuk, uwalania na powtórnych badaniach za twarz, subiektywnych opinii dzielnicowego, karania za każdy jeden nabój poza ściśle wyznaczonym kalibrem jak za przestępstwo poważne czy innych tego typu pomilicyjnych praktyk.

Których obecność świadczy o tym jak mało rozliczona
@jozef-dzierzynski: właśnie mój komentatorze swoją postawą potwierdzasz to o czym wyżej pisałem. Parszywy konformizm wobec wszystkich tych rzeczy tłamszących szarych posiadaczy broni i będących od dekad wielkim hamulcowym rozwoju obywatelskiego strzelectwa.

Poparte opinią większości jak jakimś społecznym dowodem słuszności. Niestety podobni już w czasach nazistowskich pomimo trwania pewnych patologicznych praktyk i narzucenia skrajnie niekorzystnych dyskryminujących ustaw też chcieli sie jakoś układać.

Myśleli, że ich to nie dotknie, że jak się nie
@jozef-dzierzynski: Śmieszy mnie to jak ludzie otwarcie popierają system pozwoleń i rejestrację broni i równocześnie śmieją się i robią szum pod wykopaliskami o propozycjach regulacji broni w USA. Podczas gdy sami będą musieli grzecznie stać w kolejce do zdania broni pod komendą kiedy Polski rząd nagle zmieni prawo i np. zakaże posiadania danego rodzaju broni/magazynku/amunicji itd. Bo każda jedna sztuka broni jest śledzona i ewidencjonowana w centralnym rejestrze do którego dostęp
@wygolony_libek-97: Sam zauwazasz problem ale zmiana prowadziłaby do jeszcze gorszej sytuacji. Brak rejestracji broni prowadziłby do quasi-powszechnego posiadania broni, bo i po co ci pozwolenie skoro kolega z pozwoleniem może kupić pistolet i dać tobie, bez żadnych dowodów, bez żadnej rejestracji. Ta sytuacja to gotowy przepis na miliony sztuk nielegalnej broni w rękach obywateli, do czego to może prowadzić raczej rozumiesz. Wyjście jest inne, trzeba zwiększyć liczbe strzelców - im będzie
@jozef-dzierzynski: “Najważniejszym argumentem przeciwko łatwiejszemu dostępowi do broni w Polsce jest statystyka świadcząca o tym, że Polacy coraz bezpieczniej czują się w swoim kraju.”

Ta statystyka to miecz obosieczny. Równie dobrze można ją wykorzystać do argumentacji przeciwnej – że ze względu na super niskie wskaźniki agresji oraz interpersonalnej przemocy (typowe dla biało-azjatyckich, silnie uprzemysłowionych krajów) Polacy IDEALNIE nadają się do upowszechnienia broni palnej, gdyż nie istnieją żadne empiryczne przesłanki, które pozwalałyby