Wpis z mikrobloga

Jestem na etapie szukania pierwszego wozu i po wstępnym researchu zdecydowałem się na opla astre H 1.4 90KM i wrzucenia go w gaz. Auto głównie do jeżdzenia po mieście + raz na dwa tygodnie trase ~150 km. Co o tym myślicie? Jest coś o co w szczególności powinienem się zatroszczyć na start przy szukanie konkretnego samochodu?
#samochody #opel #motoryzacja
  • 11
@rolkapapieru w budżetowych samochodach z prostym benzyniakirm to sprawdzałbym blacharkę, zawieszenie, czy działa klima, wszystkie szyby, no i weryfikował sprzedawcę pod względem opisu/stanu faktycznego bo nie kupuje od bajkopisarzy cebulaków.

Jako alternatywę przeszukał bym grupę vw i prosty silnik 1.6 bo na megane 3 trochę za mały budżet.
@rolkapapieru: Astra spoko furka jeśli zależy Ci na taniej jeździe, ale nie 1.4. To nie jedzie, serio. Astra H to już spore auto i 90KM będzie Ci dużo palić przy mizernej dynamice, a jak zapakujesz parę osób i bagaż to będzie już dramat. Minimum 1.6, a najlepiej 1.8 125KM.
Od razu mówię. Nie jestem z tych co muszą mieć 200KM pod maską, żeby stwierdzić, że teraz dopiero to jakoś jedzie. Budżet
@rolkapapieru: Bo on się do gazu nadaje, to fakt. Tak jak 1.6 i 1.8 (do gazu lepsza jest wersja 125 niż 140). Ogólnie silniki ecotec od Opla z gazem dobrze żyją.
Jechaliśmy we czwórkę z bagażem kolegi Focusem 1.6 100KM i pod lekkie wzniesienie nie dawał rady utrzymać 100km/h. Co Ci po małym silniku, jak do tych 90-100km/h będziesz się dłużej rozpędzał i bardziej gniótł gaz=palił więcej. Oszczędności z tego znacznej
@rolkapapieru: Najlepszym wyborem do gazu byłby 1.8 125KM. Astra H jest za ciężka na silnik 1.4 90KM. Przy 2 osobach, gazie, jakimś bagażu i górkach ten samochód będzie prawdziwym mułem na drodze. Będziesz tym przysłowiowym kierowcą który na ograniczeniu do 90km/h jedzie 70km/h. Dlatego wybrałbym nawet starszą H, ale z motorem 1.8 125KM (produkowano do 2007 roku) i ją dopiero gazował, 1.4 będzie również trudniej sprzedać w przyszłości.
@rolkapapieru:

Na trasy to zwykły przeciętniak, tak średnio przy wyprzedzaniu tirów, dwóch osobach na pokładzie i bagażach. Lepiej byłoby mieć zapas mocy.

Ale to nie znaczy, że się nie da. Byłem taką Astrą H 1.4 90 w gazie nad morzem kilka razy (jazda z drugiego końca polski) i jestem całkiem zadowolony.

Koledzy z tym 70 na 90 przesadzają, nie jest aż tak źle. Demon prędkości to to nie jest, a wyprzedzanie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rolkapapieru: za słaby silnik, ponoć nawet corsę ciężko napędza bo ma jakąś #!$%@?ą charakterystykę że na wysokich obrotach zupełnie nie chce jechać, szukaj 1.6 chociaż bo poza tym to fajne auto