Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad założeniem konta na Bossa, dobry wybór? Raczej na start małe kwoty chciałbym wrzucać żeby się dowiedzieć co i jak i tak sobie planowałem, żeby miesięcznie 200zł na jakieś cele długoterminowe a 100zł w akcje, żeby się pobawić na giełdzie i nie spinać się jakbym te 100zł stracił. Bossa będzie do tego ok? próbowałem xtb w demo ale jakoś mi nie podeszło a w Bossa to jeszcze na plus, że jest IKE obligacje i inne instrumenty które mogą fajnie wpłynąć na taki portfel dłutoterminowy, tylko nie jestem pewien, a może jakiś inny makler?
#gielda #inwestoramator
  • 10
@affairz:
Nie wiem dlaczego ale właśnie bossa mi wpadła do oka, wydaje mi się stabilna na start, a jak z materiałami edukacyjnymi jeżeli korzystałeś? bo jedynie co przeczytałem na razie to pozycja finansowa forteca więc oprócz podstaw to za dużej wiedzy jeszcze nie mam i fajnie by było jakby oferowali oni dość dobre materiały edukacyjne :)
@Riiuku: finansowa forteca nie wydaję się za rewelacyjnym poradnikiem do giełdy, to takie podstawy raczej. ja nie mam bossy używam xtb (do dużych, 0%) + ing (do nc, 0,19%) + mbank (tylko do ipo, 0,39%)
@stan-tookie-1: głównie chodziło mi o etfy zagraniczne w ike + polskie obligacje dla długoterminowego, no a ofensywny to akcje amerykańskie i pewnie polskie, może niemieckie żeby sprawdzić
@Riiuku do zagranicznych etfow na ike to mBank albo bossa, sprawdź sobie dostępność tego co chcesz kupić, ale to bardziej wrzutki po kilka tysięcy mają sensu żeby prowizja nie była duża. Z tymi obligacjami to policz sobie czy to ma sens, może jakiś etfy na obligacje, albo kupuj oddzielnie poza limitem iķe
@Riiuku: ja mam konto w bossie. Jezeli nie przeszkadza Ci interfejs jak z 2001 roku to moze byc git. Zalozenie konta online powinno zajac max do godzinki. Co do prowizji, to na bananowej(GPW) oplaca sie obracac kwotami minimum okolo 1300pln, co do zagranicznych, to prowizje sa wieksze (0.29% ale nie mniej niz 7EUR/7.5USD).
Aplikacja na telefon do 2factor mimo ze napisana przez comarch to dziala.