Wpis z mikrobloga

@robertx: Tylko jaki jest sens budzenia męża jeśli musi wstać rano do pracy? A kobieta i tak może sobie zrobić drzemkę w ciągu dnia jak maluch spi... i nie oszukujmy się tylko przez pierwsze 3 miesiące są częste karmienia- później dziecko potrafi przespać powyżej 5h... aaa i chyba po to jest macierzyński?
@Pasjonatka8888 bo mają zerowe wsparcie a kp to nie jest droga usłana różami. Córkę karmiłam 15 miesięcy. U syna 2 położne i neonatolog nie widzieli beznadziejnego wędzidełka. Gosc odrzucił pierś, od 4 miesięcy ściągam mu mleko laktatorem. Czego nie robiłam żeby wrócić do kp to tylko mój mąż wie. Wpedzilam się prawie w depresję. Teraz widzę , że kompletnie bez sensu. Dziecku poza wartościami odżywczymi potrzebna jest zdrowa i szczęśliwa matka. Poza
@Pasjonatka8888 90% nieudanego karmienia piersią (nie mówię o rezygnacji z wyboru, co też jest ok) wynika z problemów dziecka. Wędzidełka, napięcia obręczy barkowej, napięcia w obrębie jamy ustnej, obniżone lub wzmożone napięcie miesniowe, asymetria i jeszcze pewnie z milion innych powodów przez które dziecko nie pobiera prawidłowo pokarmu przez co laktacja się nie rozkręca i faktycznie pokarmu może nie być. On magicznie nie tworzy się z powietrza. Dziecko musi efektywnie ssać żeby
@Pasjonatka8888: KP jest trudna sztuka, zwłaszcza na początku. Wsparcia laktacyjnego prawie nie ma w szpitalach. U mnie początki były mega ciężkie, ale poradziłyśmy sobie same. Nawet prywatna doradczyni laktacyjne, za kasę nie chciała do nas dojechać ( ͡° ʖ̯ ͡°) Teraz leci juz 14 miesiąc na cycuchu i jestem z tego dumna. Moja córa uwielbia - to prawdziwy cycocholik ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@robertx: Ok. Dzieci są różne i każde ma inne potrzeby ale jak wstajesz co 2 godziny żeby nakarmić i odłożyć dalej spac, to jest powód żeby rezygnować z naturalnego karmienia? Czy chcesz mi powiedzieć, ze budzi się co godzinę w wieku 3 miesięcy?
@Pasjonatka8888: powiem szczerze, że uwielbiam karmić pie rsia. Mała śpi na cycu w dzień i widzę jak to ja uspokaja, wycisza i jak odpoczywa. A na samym początku chciałam karmić tylko do 6 mca.

Powodzenia dla Was ʕʔ
@Pasjonatka8888 taaaa częste przystawianie do piersi szczególnie gdy dziecko na widok piersi dostaje spazmów i leci z wagi. W temacie laktacji i kp przeczytałam tyle co przeciętne 10 matek a i tak natrafiłam na problemy, których nie pokonałam mimo wiedzy, doświadczenia i konsultacji z CDL. Dla mnie najważniejsze, że dostaje moje mleko, ale nie dziwię się kobietom, które w takiej sytuacji rezygnują.
ale jak wstajesz co 2 godziny żeby nakarmić i odłożyć dalej spac, to jest powód żeby rezygnować z naturalnego karmienia?


@Pasjonatka8888: Jak wstajesz co 2h żeby nakarmić i odłożyć dalej spać to pewnie nie. Ale jesteś w stanie wyobrazić sobie sytuację, kiedy zaraz po porodzie przez pierwsze tygodnie czy miesiące śpisz po 2-3 na dobę i to na wyrywki, właśnie przez karmienie piersią? W takiej sytuacji powiedziała byś takiej kobiecie, że