Wpis z mikrobloga

@unlucky_fellow: potrzebuję zgrupować słupy tak jak ja chce a nie on do zwymiarowania zbrojenia. Potrzebuję mieć konkretne słupy w jednej grupie do wymiarowania a on nie chce z nich stworzyć jednej grupy. Dla niektórych tworzy a dla niektórych nie, na screenie starałem sie pokazać o co chodzi - zaznaczone te same słupy o tej samej geometrii a nie stworzył z nich grupy. Wrzuciłem też jakie ustawienia próbowałem przy tworzeniu tych słupów
bendarowski - @unlucky_fellow: potrzebuję zgrupować słupy tak jak ja chce a nie on do...

źródło: comment_1613310395E7BHElYSJ5ZKCc3kKbsoSd.jpg

Pobierz
@bendarowski: Sprawdziłem na jakimś swoim projekcie i u mnie domyślnie grupuje słupy piętrami.
Żeby zgrupować po "mojemu" zaznaczyłem interesujące mnie słupy i odznaczyłem wszystkie opcje przy wymiarowaniu jak na załączonym screenie.
Jak widzisz u mnie pojawia się wtedy "niezdefiniowana" grupa składająca się z interesujących mnie słupów. Chyba pozostaje jedynie ręczne zaznaczanie poszczególnych słupów i tworzenie z nich grup po kolei ¯\_(ツ)_/¯

Edit: Możesz oczywiście w obszarze modelu najpierw zaznaczyć podobne słupy
unluckyfellow - @bendarowski: Sprawdziłem na jakimś swoim projekcie i u mnie domyślni...

źródło: comment_1613315027m4rGg6rX2NT2g0gkMeSR3V.jpg

Pobierz
@bendarowski: Hmmm, no to chyba jednak nie pomogę... U mnie zawsze nawet ciąg słupów jest złożony z pojedynczych elementów. Nie wiem jak do tego dotrzeć :/ Jak uda Ci się znaleźć rozwiązanie to daj znać, bo jestem ciekaw jak do tego dojść xD
No trudno ale dzięki za chęć pomocy :)
Nie wiem czy będę dalej szukać czy to się da tak zrobić bo nigdy wcześniej tego nie potrzebowałem a teraz w sumie jednostkowa sytuacja bo sprawdzam czyiś projekt i chciałem mieć takie same grupy typowych słupów żeby trochę ułatwić sobie robotę no ale będę musiał sobie jakoś inaczej poradzić.