Wpis z mikrobloga

Przypadkowo wpadłem na ofertę pompy ciepła do basenu i zacząłem się zastanawiać nad słowami @majsterkowicz111
Pompy zwykle są drogie. Co gdyby chcieć ogrzewać dom taką tanią pompą?
Żeby uniknąć ryzyka zamarznięcia wody w przyłączach zewnętrznych, instalacja musi być wypełniona glikolem.
Dodatkowo brakuje sterowania temperaturą wewnętrzną.

Dobrze myślę?
#budownictwo #pompyciepla #majsterkowanie
mlesz - Przypadkowo wpadłem na ofertę pompy ciepła do basenu i zacząłem się zastanawi...

źródło: comment_1613239171RaknvetU3QpQEeDetL0o2P.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Tank1991: W sumie to nie.
@rybeczka tak i nie. Są takie co nadają się do instalacji opartej na grzejnikach. Po tej ze zdjęcia nie spodziewałbym się zbyt wysokiej temperatury na wyjściu. Tak czy siak 7kW to 7kW
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Tak czy siak 7kW to 7kW

@mlesz: tylko co 7kW ogrzejesz? Sensowny kociołek na gaz (przy kondensacji itp) mający 15-23kW dopiero jest w stanie ogrzać kawałek mieszkania/domku
  • Odpowiedz
@majsterkowicz111: w specyfikacjach tego urządzenia jest napisane że pracuje w temperaturach -10 do +40 więc chyba jest jakaś opcja defrostu wymiennika. dodatkowo działa na czynniku R32
  • Odpowiedz
@mlesz: na allegro znalazlem ta aukcje i nie ma info o temp pracy. jest taka informacja w wersji 10kw- wylacza się ponizej +8*
czyli tak jak mowilem- jeżeli podlaczysz to w uklad CO to dzialac to bedzie ale tylko w dodatnich temperaturach
z resztą widac po pozostalych parametrach typu cop~7 - urzadzenie zaprojektowane typowo do grzania w wysokich temperaturach
  • Odpowiedz
w zasadzie... ta pompa pokazuje jak bardzo wypaczone są pompy typowo do CO. dokladajac jej zawor 4-drogowy i elektronike, ktora będzie odpowiadac za defrost mamy klasyczną pompe ciepla( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz