Wpis z mikrobloga

11 lutego 2021, Bielsko-Biała, ul. Sobieskiego - Nadany priorytetem za parę złotych nie zmieścił się do skrzynki na listy w bloku. Dane teleadresowe widoczne są dla każdego sąsiada oraz innych osób postronnych. Dla złodzieja to kusząca przesyłka z nieznaną zawartością! Więcej: http://bit.ly/3jXDwOZ

#bielskobiala #pocztapolska #list #skrzynka #listonosz #przesylka #rodo #daneteleadresowe #ochrona #bielsko
Pobierz grishko - 11 lutego 2021, Bielsko-Biała, ul. Sobieskiego - Nadany priorytetem za parę...
źródło: comment_1613233155ULR4hmTkIEYSQfrjLpPaG4.jpg
  • 12
@grishko: @Opipramoli_dihydrochloridum: Jestem listonoszem i zawsze mnie zastanawiają takie rzeczy, czy ktoś robi zdjęcie bo obecnie fajnie hejtować Pocztę, czy na serio listonosz był takim debilem, albo ignorantem (bo nierejestrowane to w dvpie miał).

@login-jest-zajety: Ja też mam na rejonie osoby, które nie wiedzą jak awizo wygląda, do niektórych czasami mega dużo przesyłek przychodzi - łącznie z 242910941 rzeczami tygodniowo z aliexpress i nie dostają awizo od mnie nigdy.
@haosek: zażartowałem z tą przyjaźnią za hajs, u nas na rejonie jest ten sam od lat, jak dla babki emeryturę przynosił zawsze dostawał końcówkę, zawsze mu pomogłem albo się odezwałem - nie potrafię inaczej, jak ktoś mi przywozi obiad za 15zł zawsze tego zeta rzucę

ale masz rację - jak się przeprowadzam pierwsze co robię staram się ogarnąć np. kurierów, w większym mieście miałem już tak dogadane że wystarczyło nazwisko moje
@login-jest-zajety: Nie no wiem, że żartowałeś. Tutaj nie do końca chodzi o hajs, chociaż nie ukrywam, że inaczej się chodzi do babci, która daje "50 zł dla listonoszka", niż do babci, która ma 2801.01 zł emerytury i czeka z grobową miną (jak byś miał ją okraść), czy czasami tego 1 gr nie zapomnisz jej wydać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No, ale mi chodzi o sam fakt, że
@login-jest-zajety:

od zawsze listonosz u mnie leje xD nie wiem czemu ale jak się czuje komfortowo to niech leje :)


Kiedyś byłem na zastępstwie na osiedlu domków. Sikać mi się chciało niemiłosiernie, nie było gdzie. Nikogo nie znam, żadnego sklepu, stacji itp. itd. same domki. Wbiłem między dwa domki, gdzie wydawało mi się w miarę bezpiecznie i zacząłem sikać na trawkę. Stoję - robię swoje, a tutaj jakaś młoda panna z
@defoxe: No, ktoś korzysta :) Nawiasem, widząc na ulicy listonosza z mojego rejonu, zawsze mu dzień dobry mówię, bez względu na to, czy ma do mnie jakiś list, czy nie ma. Ps. Skrzynki na paczki są wygodniejsze, mając powiadomienie w aplikacji, odbieram wtedy, gdy mam czas. Pozdro.
Nawiasem, widząc na ulicy listonosza z mojego rejonu, zawsze mu dzień dobry mówię, bez względu na to, czy ma do mnie jakiś list, czy nie ma.


Dobre wychowanie, to jedno. Poziom usług (pocztowych - zaznaczam - teraz to tam mydło szydło i powidło) jest kiepski.

Ps. Skrzynki na paczki są wygodniejsze, mając powiadomienie w aplikacji, odbieram wtedy, gdy mam czas.


@grishko: Oczywistym jest to, że paczkomat, czy usługi zostawienia w punkcie