Wpis z mikrobloga

Wczoraj, po walce pod respiratorem i ecmo, odszedł mój tata, mój przyjaciel. Dostał wszystkie leki i terapię jakie mógł, (przestudiowałem wszystko co mogłem znaleźć, jakie leki, jakie terapię mogły mu się przydać) ,jednak był wyjątkowym przypadkiem, któremu żadne leki nie pomagały.( heparyna, amantadyna, leki trombolityczne) . Miał około 90% zajętych płuc, stwierdzone ards (ciężką niewydolność płucną) i zatorowość płucną. Jego stan systematycznie się pogarszał, jedynie na chwilę pod ecmo się ustabilizował, jednak w następnych dniach nagle i gwałtownie się pogorszył. W ostatnich dniach nawet myślałem nad przeszczepem płuc dla niego bo to byłaby ostatnia deska ratunku dla niego jednak nie zakwalifikował się na to, ze względu na jego stan.

Dziękuję za pomoc dwóm dobrym Mirkom za porady i wskazówki.

Próbował walczyć, ale skumulowane powikłania pocovidowe go przerosły. Proszę o modlitwę za mojego tatę.

#koronawirus #covid19 #mirkomodlitwa
  • 53
  • Odpowiedz
@master4342: mój tata też miał jechać na przeszczep płuc do Zabrza, potem okazało się, że się nie kwalifikuje. Zmarł po tygodniu w szpitalu. Był w podobnym stanie co twój. Wiem co przeżywasz, jeśli chcesz pogadać, to śmiało pisz
  • Odpowiedz
@master4342: Współczuje bardzo, dzisiaj mija dwa miesiące jak przez koronawirusa zmarła moja babcia a przedwczoraj minęły dwa miesiące jak zmarł wujek. Najgorsze w tej chorobie jest to wyczekiwanie o stanie bliskich w szpitalu i to że im się nie towarzyszy w ich zmaganiach oraz w żaden sposób nie da pomóc (,)
  • Odpowiedz
@Shatter: Jedna choroba jest na świecie, a Ci co umierają z innych powodów to #!$%@? im w odbytnice, są nieważni. Moim zdaniem obostrzenia i lockdowny powinny nam towarzyszyć od początku istnienia człowieka, szkoda że tak późno na to wpadli.
  • Odpowiedz
@Shatter: Nie tylko do pisiorow, do panikarzy którzy jadą na jednym wózku z rządem też mam pretensje, bo każda śmierć jest tragedia, ni tylko covid istnieje na świecie, a rozdmuchana ta pandemia jest do granic możliwości. Pozamykane biznesy i niemoc tych ludzi, #!$%@? nas nowymi podatkami bo kowid i "trzeba ratować gospodarkę" etc. Też jest tragedia. Jak mowie, powinniśmy od dawna być w lockdownach i obostrzeniach bo są inne groźne choroby
  • Odpowiedz
@szyryfyry1: ludzie jak Ty mają problem z konsekwentnym myśleniem. Wciąż żaden antycovidowiec mi nie wytłumaczył jak uchronić służbę zdrowia przed przeciążeniem i tym żeby ludzie nie umierali na katar gdy nie mogą zostać przyjęci do szpitala.
A na dokładkę tacy jak ty są jeszcze w zestawie zazwyczaj przeciwni jedynej rzeczy która może nas z tego błędnego koła wyzwolić czyli szczepionce.
Decyzję rządu są glupie i niekonsekwentne, to prawda. Usługi powinny zostać
  • Odpowiedz