Wpis z mikrobloga

#legodamwa <-- pod tym tagiem umieszczam wszystkie moje zestawy: https://brickset.com/sets/ownedby-ziomal

Doszła kolejna duża paczka z częściami, więc można rozbudowywać dalej. Mało czasu miałem niestety w tym tygodniu, więc mało zmian (a na pewno mniej niż chciałem wprowadzić).
W mieście przybył duży wiatrak (będą potrzebne poprawki - łopaty wirnika chcę zmienić na inne klocki), oraz dodatkowo pojawiły się słupy telegraficzne/telefoniczne. Wiatrak chyba słabo pasuje w tym miejscu (gdzieś w tych okolicach będę chciał zbudować stację kolejową), więc pewnie następnym razem będzie stał już gdzie indziej.

#lego #diy #western #dzikizachod
damw - #legodamwa <-- pod tym tagiem umieszczam wszystkie moje zestawy: https://brick...

źródło: comment_1613127563hRkwpwmqqqFIBGT70k9IEr.jpg

Pobierz
  • 40
Dodatkowo pierwsza próba zrobienia śladów kół od drogi do fortu. Nie jestem zadowolony z efektu, więc będę testował 2 inne podejścia:
1. sznurek będę przyciskał tymi tan'owymi 35480 do baseplate'a (z tym przeplataniem)
2. sznurek będę przyciskał tile'ami tanowymi do baseplate'a (tutaj już nie będzie sznurek przez oczka przechodził - bo oczek po prostu nie ma)
damw - Dodatkowo pierwsza próba zrobienia śladów kół od drogi do fortu. Nie jestem za...

źródło: comment_1613127778ImgAVcDEj8ANvRQWOhZN69.jpg

Pobierz
@damw: Jeśli chodzi o ślady to od początku byłem za tymi sznurkami, nie wygląda to źle, dużo lepiej niż klockowe ślady, fajny pomysł z mocowaniem przyznam, ale faktycznie prosiłyby się żeby je trochę podociskać, żeby nie lewitowały. Może też trochę je poluzuj, żeby tak luzem leżały po proste na ziemi, a nie naprężaj ich tak, to ślady, nie musza być równe :) Ja bym jeszcze zrobił na jeden ślad sznurek szary
@fizzly: nie wiem czy są czarne sznurki 3m xD Dzisiaj wieczorem planuję więcej czasu posiedzieć i zobaczę jak wygląda dociśnięte do baseplate i trochę luźniejszy sznurek
mógłby być ten co masz na słupach telegraficznych,


@fizzly: z nim będzie gorzej, bo z jednej strony jest dużo krótszy (około 25 cm chyba), z drugiej strony ma te zaczepy na końcach. Ale w sumie sprawdzić mogę
@damw: jak już są kable telegraficzne to przydałby się jakiś budynek poczty/telegrafisty do którego te kable byłyby podłączone.

I nie buduj zabudowy w jednej linii, zrób te linie budynków lekko łamaną (1-2 piny w przód/w tył), żeby to nie było takie sterylne i wymierzone jak od linijki.
jak już są kable telegraficzne to przydałby się jakiś budynek poczty/telegrafisty do którego te kable byłyby podłączone.


@bardzospokojnyczlowiek: na klocki czekam :)

I nie buduj zabudowy w jednej linii, zrób te linie budynków lekko łamaną (1-2 piny w przód/w tył), żeby to nie było takie sterylne i wymierzone jak od linijki.


@bardzospokojnyczlowiek: to będzie łatwe do zrobienia
@damw: ps. widziałbym tam w miasteczku jeszcze taki "parking dla koni", gdzie można gdzieś pod sklepem przywiązać konie, a one mogą się napić wody, albo jakaś stajnia? Brakuje też saloonu :D I fajnie gdyby do wieży ciśnień była drabinka. Ale to tylko moje luźne sugestie, nie traktuj tego jakoś niestosownie.
widziałbym tam w miasteczku jeszcze taki "parking dla koni"


@fizzly: mam to na liście

a one mogą się napić wody


to również

Brakuje też saloonu :D


mam na liście do zrobienia, ale muszę większy research zrobić i pewnie pierwszy modelw stud.io zanim zamówię klocki

I fajnie gdyby do wieży ciśnień była drabinka


gdzieś nawet mam chyba jakieś luźne drabinki. A nawet jeśli nie, to najwyżej dokupię

Te kable to niby ślady