Wpis z mikrobloga

#komiks #komiksy i trochę #czytajzwykopem

Cześć! Chciałbym wskoczyć w świat komiksów Marvela, aktualnie czytam Superior Spider-Man, który należy do serii Marvel Now ale nie bardzo wiem co dalej. I tu pytanie do Was gdzie tak naprawdę rozpocząć czytanie komiksów, z którą serią tak aby później być już na bieżąco z wydarzeniami? Jako kompletny laik nie umiem się odnaleźć w tym wszystkim bo mamy stare komiksy, Marvel NOW!, All-New, All-Different Marvel, Marvel Legacy, A Fresh Start ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 9
@Daro_ufo: Mogę ci polecić:
Wolverine: Origin (Geneza)
Weapon X (Broń X)
Staruszek Logna,
Spider-Man. Todd McFarlane
Ostatnie łowy Kravena
Silver Surfer. Przypowieści
Daredevil: Człowiek nieznający strachu
Marvels
tzw. seria kolorowa: Spider-Man Niebieski, Daredevil Żółty, Hulk Szary i Kapitan Ameryka Biały
@Daro_ufo: jak chcesz dobre komiksy to też klasyki, wkkm trzymało nawet poziom, z marvel Now podszedł mi tylko Thor i deadpool.

Zobacz pozycje rgmontu w twardych okładkach, kapitan Ameryka, Punisher, daredevil, anihilacja, spidermany, no i też mucha comics sporo dobrego wydała
@Daro_ufo:
Co do spidermana to w marcu wychodzi coś takiego jak Epic Collection wydany przez Egmont. Są to zebrane tomiki spidermana z dawnych lat. Fajna sprawa bo to często uznane tytuły w potężnych wydaniach (coś koło 450stron). Wychodzi to lepiej niż szukanie wydań WKKM.
Odnośnie Marvel Now to pozostaje ci czytać po koleii. Albo kupić po Superiorze 4 komiksy Amazing Spidermana które zamykają Marve Now. Potem Odpuścić sobie Marvel Now 2.0
@Banek5000: mimo, że o wiele bardziej lubię czytać papier niż ekran to aktualnie aby sprawdzić czy mi się spodoba to hobby czytam komiksy z getcomics.info. Przyznam szczerze nie sądziłem, że tego wszystkiego jest tak DUŻO i na ten moment wydaje mi się, że ciężko sensownie wejść w świat Marvela ¯\_(ツ)_/¯
@Daro_ufo:
Pewnie tak to wygląda na starcie zainteresowania tematem.
Patrząc na to przez pryzmat tego co wydano w PL to jest u nas bardzo dużo dobrych "wejść" w jakieś serie.
Czy to marvel z Marvel Now podzielony na Marvel Now 1.0 i 2.0 no i przyszle 3.0 czy to Marvel Classic z Daredevilem, Punisherem czy to Ultimate ze Spidermanem, Xmenami.
Koniec końców trzeba zacząć czytać i jak ci coś podejdzie to