Wpis z mikrobloga

Mój challenge na upgrade komputerka, będę używała tagu #gpuchallenge jeśli ktoś by chciał obserwować ( ͡ ͜ʖ ͡)
- Kupić 3060Ti w cenie MSRP✅ (Kupiona za 1905.73zł 19.01.2021r)
- Sprzedać 1080Ti w cenie powyżej ceny zakupu 3060Ti ✅ (Sprzedana za 2500zł 11.02.2021r) ( ͜͡ʖ ͡€)
- Kupić 3070 w cenie MSRP ☐
- Sprzedać 3060Ti w cenie powyżej ceny zakupu 3070 ☐
- Kupić 3080 w cenie MSRP ☐
- Sprzedać 3070 w cenie powyżej ceny zakupu 3080 ☐

Karta wisiała 18 dni na allegro, po kilku mailach pojawił się kupiec, wytargował opuszczenie prowizji z allegro.
Przyjechał miły pan, odebrał osobiście, przetestował i zapłacił 2500zł.
Następny update gdy uda się kupić RTX 3070 w cenie MSRP.

#komputery #pcmasterrace #nvidia #kartygraficzne
lIII - Mój challenge na upgrade komputerka, będę używała tagu #gpuchallenge jeśli kto...

źródło: comment_1613060370fWk2hcgHnixwTxsz9ZKQp9.jpg

Pobierz
  • 47
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lIII: Sam sprzedałem we wrześniu zotac 1080 ti extreme core za 1600 zł. Swoją drogą dobry koleś płacić tyle za starą kartę bez gwarancji. Teraz lepiej niech dmucha na nią żeby nic złego się z nią nie stało xd.


@ReevoX: Rękojmia także od osób fizycznych wynosi 12 miesięcy...
  • Odpowiedz
@Mirek007: No i co z tego? Myślisz, że jakby mu karta teraz padła i by przyszedł z tym do mnie to bym mu zwrócił kasę po kilku miesiącach? Myślisz, że autorka tematu albo ktokolwiek inny by postąpił inaczej?
Rękojmia w tym wypadku guzik ma do powiedzenia... Pozdro w jej egzekwowaniu...
  • Odpowiedz
@ReevoX: Za 1600 zł może mu się chcieć taką rękojmię egzekwować. Tobie by się nie chciało?

Chęć zwrócenia kasy lub jej brak nie ma tu nic do rzeczy, jeśli sąd nakaże zapłaty.
  • Odpowiedz
@Mirek007: Widać, że nie ogarniasz jak to działa.
Usłyszałeś gdzieś o rękojmi i myślisz, że to takie proste. Otóż to jest praktycznie nie do wygrania przez kupującego.

Po pierwsze to kupujący MUSI udowodnić dowodami, że wada już istniała przed sprzedażą. Powodzenia w wykazaniu tego nawet jeśli faktycznie ona istniała ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Po drugie, w teorii można się również wyprzeć, że kupujący reklamuje nie tą kartę co mu sprzedaliśmy (ten sam model jednak inny egzemplarz). Stwierdzając chociażby po tym, że nasza karta miała zarysowany lekko backplate, a reklamowana przez kupującego nie ma tej rysy. I co wtedy? Taka ściema która jest w zasadzie nie do wykrycia. Słowo przeciwko słowu. Tak więc rękojmia odrzucona przez nas, a kupujący może iść do sądu który również rozpatrzy to negatywnie dla
  • Odpowiedz
@ReevoX: Ok, sprawdziłem bliżej, masz rację, jeśli sprzedawałeś jako osoba fizyczna, a nie firma, to kupujący musi udowodnić, że wada istniała w momencie zakupu, czyli rzeczywiście bardzo małe szanse.

Do tego myliłem się też co do długości rękojmi, dwa lata, chyba że było ustalone inaczej, choć w tym przypadku to i tak szczegół z w/w powodów.

Ale nie rozumiem dlaczego sędzia miałby dać wiary drugiej stronie przy takim wypieraniu się
  • Odpowiedz
Distill Web Monitor i ustawienie odświeżania strony niemieckiej NVidia co 5 sekund i normalnie wpadła


@lIII: na oficjalnej stronie de nvidii pisali gdzie aktualnie są nowe karty? Czy jak
  • Odpowiedz