Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuję pomocy. Mam LTE w Play - modem z antenami na dach kupowałem osobno, więc nie ma żadnego brandingu etc. I teraz tak: Modem Huawei B535 ustawiłem w Bridge Mode, czyli w teorii router wpięty do niego kablem powinien dostać IP prosto od ISP. Problem jest taki, że router dostaje IP 100.x.x.x, podczas gdy stronki typu my-ip pokazują mi 5.x.x.x. Robię coś źle, brakuje czegoś, czy może Play leci w kulki i nie przyznaje publicznego IP? Mam podejrzenie, że wspomniany bridge mode w modemie nie działa, jak powinien, ale zanim zacznę wymieniać hardware, chciałbym potwierdzić, że dobrze kombinuję.

Czy ktoś próbował konfigurować w podobny sposób VPNa po LTE w Play?

#sieci #play #siecikomputerowe
  • 10
@wypokowy_expert: @plesples:
Dzwoniłem i nawet nie tyle, że nie dostanę, co infolinia techniczna nie zna odpowiedzi na moje pytania - z niedowierzaniem wykonałem drugi telefon, przeklikałem się prosto ponownie do "Pomocy TECHNICZNEJ", ładnie i zwięźle streściłem swoje oczekiwania:
1. telefon - posłany zostałem na infolinię techniczną Huawei (bo taki modem mam), na nieczynny numer telefonu. Konsultant stwierdził śmiało, że ta infolinia Huawei ma dostęp do ich infrastruktury, więc będą w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@plesples: dzięki, widziałem ten wątek, nic się nie zmieniło niestety - play dalej nie oferuje publicznego IP. Nie wiem, jak przy ofercie telemetrycznej/IoT, ale mi chodzi bardziej o dostęp do maszyny z mocą i zasobów na NAS
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@plesples: dyndns to obejście zmiennego IP, a tu mam problem z tym, że router nie dostaje publicznego IP, tylko jakieś wewnętrzne za NATem, które nijak nie jest dostępne z zewnątrz