Wpis z mikrobloga

Jeżeli jesteście miłośnikiem obecnej władzy to podziękujcie za dalsze jej rządy #konfederacja bo to dzięki niej PiS dzisiaj rządzi, oraz prezydent Duda został wybrany na drugą kadencję.

Dzisiejszy kryzys w Porozumieniu jest echem tego, co działo się wiosną zeszłego roku, kiedy Jarosław Gowin wspólnie z opozycją zablokował termin wyborów prezydenckich 10 maja. Co więcej, prowadził wtedy rozmowy z opozycją, aby pozbawić obóz Zjednoczonej Prawicy władzy. Pierwszym akordem miało być odwołanie marszałek Sejmu Elżbiety Witek i powołanie Gowina na to stanowisko. Opozycja była w tej sprawie dogadana, Włodzimierz Czarzasty przekonał nawet do tego planu Adriana Zandberga, który początkowo się opierał. Czarzasty wyjaśnił mu jednak, że w tej grze nie chodzi o popieranie prawicy, tylko o rozbicie obozu Zjednoczonej Prawicy. A skoro się pojawia taka okazja, to trzeba z niej skorzystać.PiS przed porażką uratowała Konfederacja, która umyła ręce, bo nie chciała brać udziału w tej operacji.
https://wyborcza.pl/7,75968,26767394,kaczynski-ma-co-najmniej-trzy-powody-by-grillowac-gowina-kulisy.html

#4konserwy #neuropa #polityka #polska #konfedepis #bekazprawakow
BigBadBootyDaddy - Jeżeli jesteście miłośnikiem obecnej władzy to podziękujcie za dal...

źródło: comment_1612870625pilkyRU4yCdse6p17FADYQ.jpg

Pobierz
  • 24
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@BigBadBootyDaddy: xd, podziękujcie Borysowi Budce i jego spółce za nominacje Trzaskowskiego do powtórzonych wyborów biorąc pod uwagę że Hołownia (któremu nie ufam) miał wygrana w kieszeni w drugiej turze.

A po drugie głosy konfederacji rozłożyły się pół na pół pomiędzy obydwoma, a część zwyczajnie nie poszła więc szukajcie dalej winnych za obecny stan rzeczy, ale nie... podałem go w pierwszym akapicie xd
@BigBadBootyDaddy: 1. Piękny przekaz dnia grzejecie, nie zapomnijcie że to wina PO że nie przygotowało Kidawy która pokonałaby Dudę albo nawet nie pokonałaby tylko Hołownia wygrałby z Dudą spokojnie. Więc zmieńcie śpiewkę.
2. Przypominam że gdyby w 2019 Konfederacja nie weszła do sejmu to PIS proporcjonalnie uzyskałby więcej posłów niż do tej pory miał (246 posłów PIS przy założeniu że w 100 % cały wynik mniej niż 5 % Konfederacji przeszedłby
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BigBadBootyDaddy: ty chyba nie znasz fanatyzmu pisiorow bo przy tak potężnej frekwencji byli w stanie zmobilizować cała swoją patologie do głosowania. 16 wozów strażackich było za mało to dali za drugim razem 50

Poza tym gdzie jest jakikolwiek dowód na zła wolę konfederacji podczas negocjacji w tamtym roku bo jaki ich propozycja było jak nas poprzecie to pis nie będzie rządził to nie ukrywam że to kiepski interes dalej nie mieć
@Aik32fr45yd: Sorry ale co ty chrzanisz xD Konfa uratowała na wiosnę rządy PiSu przed rozpadem. Kidawa, wynik wyborczy Konfy w 2019 r. nie ma tutaj nic do rzeczy. Idąc twoim tokiem myślenia to Korwin nie przekraczając progu w 2015 doprowadził PiS do samodzielnej władzy xD

Nie wiem jak można być przeciwko PiS i teraz bronić Konfederacji, jeszcze żebyś jakieś argumenty napisał, a tak to lol.

@malakai079324: Planowane było też przejęcie
@Anthermil: Konfa nikogo nie ratowała chyba że masz jakieś nagrania polityków Konfederacji rozmawiających z politykami PIS w sprawie uratowania przed rozpadem. Gowin nie chciał się bawić w żaden rozpad bo i tak Duda wygrałby te wybory tylko chciał to mądrze zrobić żeby wygrać po czasie. Bo w porównaniu do niektórych tuzów intelektu w PIS (pokroju: Pawłowicz, Macierewicz, Suski) Gowin jest mądrzejszy i sprytniejszy i wiedział jakie konsekwencje mogą być w organizację
@kingwing1: Dlatego że na Korwina wiadomo co by wyciągnęli, a Braun byłby zaszczuty medialnie. Bosak jak na pierwszą kampanię prezydencką połączonych sił prawicy to nie był zły ruch ale w 2025 trzeba wyciągnąć dużo więcej być może wynik na poziomie Hołowni lub nawet wejść do 2 tury.
@Aik32fr45yd: czy ja wiem, przecież na Bosaka tez były jakieś jazdy i wyciąganie wypowiedzi, Korwin faktycznie mógł dostać gorszy wynik ale według mnie Braun ma lepszy głos (co w przypadku gdy 50% wyborców to kobiety bardzo dużo zmienia) a przy okazji jest bardziej "agresywny" i zdecydowany w wypowiedziach co z kolei przyciąga mężczyzn
@kingwing1: tak, ale nie wiem czy na takiej debacie w stylu "Jeden z dziesięciu" dałby szybko radę zgasić konkurenta jak peta jak to robił Bosak. Braun lubi przeciągać w czasie, mitologizować, dodawać coś od siebie a na debacie musisz wypaść jak gwiazdor. A Braun tego nie umie.
Może gdyby było tak w duecie że Bosak byłby kandydatem a Braun jakimś specjalnym doradcą lub wiceprezydentem (Bosak by powołał coś takiego) to może