Wpis z mikrobloga

@Pobsky8: Moim zdaniem to nie ma tak, że dobrze albo że nie dobrze. Gdybym miał powiedzieć, co cenię w życiu najbardziej, powiedziałbym, że ludzi. Ekhm… Ludzi, którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam. I co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec,
  • Odpowiedz
@Pobsky8: idź w internety i szukaj benchmarków, tu nie ma gdybania, na to są suche liczby, a testów w necie od groma, sprawdź wszystko, wpisz sobie w tabelkę i wybierz co chcesz i co bardziej spełnia twoje oczekiwania.

A ode mnie to MSI to gówno, szczególnie w laptopach nie tknął bym tego metrowym kijem ale to tylko moje zdanie.
  • Odpowiedz
@Pobsky8: Hel let loose zżera więcej gpu niż cpu (o wiele, więc opcja z 2060 byłaby w tym konretnym przypadku lepsza)

I zgadzam się z przedmówcą, MSI to gówno - niezbyt dobry stosunek cena/jakość (inni oferują więcej w tej samej cenie - msi nie ma fajerwerków w swojej ofercie), a po drugie - msi ma bloatware'u więcej niż acer...
  • Odpowiedz
@Pobsky8: łamiące się zawiasy, łamiące się i wycierające plastiki, wadliwe klawiatury. Generalnie wszystko trzeszczy, lata i się rozwala. Czasem dochodzą problemy z chłodzeniem w niektórych modelach. Generalnie MSI łapie klientów na dosyć mocne komponenty oszczędzając przy tym na wszystkim innym co tylko mogą. Generalnie MSI to szmelc który ma wytrzymać do końca gwarancji i ani dzień dłużej.
  • Odpowiedz
Acer i HP Omen i Lenovo strasznie plastikowe


@Pobsky8: a MSI nie jest plastikowe? Właśnie o to chodzi, albo moc i gówniane wykonanie albo mniej mocy za te same pieniądze ale lepsza jakość, nie da się wszystkiego na raz. Acery są spoko, ale też im trochę bliżej do budżetówek, z HP bym uważał bo oni zawsze mieli problemy z projektowaniem wydajnego chłodzenia, tam się wiecznie GPU wylutowywały, szybko pojawiał się throtteling
  • Odpowiedz
@Niles: Przynajmniej po opisach widać ze w MSI fronty itp są wykonane ze szczotkowanego aluminium. Trójca którą wymieniłem jest full plastik. Myślę jeszcze o Asusie z serii TUF ale tego nawet nie widziałem na oczy.
  • Odpowiedz