Wpis z mikrobloga

#ksiazki #scifi #czytajzwykopem
Na początku tego miesiąca ukazała sie przetłumaczona trzecia cześć świetnej trylogii Bobiversum. Prawdziwa gratka dla wszystkich fanów s-f. Dla mnie to była jedna z najlepszych serii jakie czytałem w ciągu ostatnich lat, dlatego mocno polecam każdemu kto lubi te klimaty. Sporo humoru i odwołań do popkultury s-f. Książki czyta się lekko i przyjemnie, ja nie mogłem się oderwać, wiec w dwa dni robiłem jeden tom takie to było dobre (ʘʘ)

Książka powiada o przygodach Boba Johansona który ginie w wypadku samochodowym, a jego świadomość zostaje przeniesiona do komputera sondy kosmicznej która wyrusza na misje poszukiwania planet do zamieszkania.
  • 13
czy ta książka nadaje się dla osoby, która dopiero chce zacząć z gatunkiem s-f ? Bo opis mnie bardzo zaciekawił już jakiś czas temu


@Vidiomina: jak większość sci-fi - nie, nie nadaje się na start.
Zalezy oczywiście co czytasz do tej pory, ale Hyperion wg mnie jest w większości wypadków bardzo dobra książka startowa.
@kraggthegrimm: Czytam głównie kryminał/sensacja/thriller, horror, czasem dla rozluźnienia jakieś romanse i obyczajówka. Ogólnie nie miałam zamiaru zaczynać jeszcze s-f, tylko na YouTube widziałam przestawienie opisu tej książki, spodobał mi się bardzo i pomyślałam, ze czemu nie spróbować.