Wpis z mikrobloga

Seks bez ślubu to grzech. Przy spowiedzi trzeba raczej mówić o wszystkich grzechach, a "żal za grzechy" polega na tym, że postaram się nie popełnić tego samego grzechu ponownie. To w takim razie co ma zrobić katolik, który chce chodzić do kościoła itd., ale nie chce rezygnować z seksu? Ma się z tego spowiadać? Po co, skoro nie ma zamiaru z tego rezygnować. Ma się z tego nie spowiadać? Przecież trzeba spowiadać się z wszystkich grzechów. Mam wrażenie, że większość osób chodzących do kościoła w dupie ma ten zakaz. Może jest tu ktoś, kto mi to wyjaśni..

#religia #mikromodlitwa #seks #zwiazki #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #kosciol #chescijanstwo
  • 33
o w takim razie co ma zrobić katolik, który chce chodzić do kościoła itd., ale nie chce rezygnować z seksu? Ma się z tego spowiadać? Po co, skoro nie ma zamiaru z tego rezygnować. Ma się z tego nie spowiadać? Przecież trzeba spowiadać się z wszystkich grzechów. Mam wrażenie, że większość osób chodzących do kościoła w dupie ma ten zakaz. Może jest tu ktoś, kto mi to wyjaśni..


@becvvv: Odpowiadam co
@becvvv Ja kiedyś trochę chodziłem z zagorzałą katoliczką, i ona potrafiła zgrabnie przekraczać kolejne "granice" związku zakazane przed ślubem, zawsze znajdując jakieś wytłumaczenie.

Nie wymagajmy od zwykłych wiernych ich przestrzegania, bo nawet księża mają z nimi problem.
@DonTadeo: tylko po co nam religia, która nie jest wymagająca? Co nam da brak wymagań? Lepsze samopoczucie? Chciałbym też zauważyć, że nie można opierać się na tym, że jakaś katoliczka czy jakiś ksiądz postępuje tak a nie inaczej. Zawsze można znaleźć przykłady przeciwne. To nie jest żaden argument.
@hiperchimera: Moim zdaniem msze to jest jakiś inny stan umysłu i nie jest to ani trochę szczere. Czemu godzin ysą narzucone, czemu dni są narzucone. Kościół powinien być otwarty cały czas i każdy powinien sobie tam chodzic kiedy chce, kiedy ma czas, kiedy cuzje taką potrzebę. A nie OLAGOBA W NIEDZIELE MSZA O 10 NIE ZDONRZYMY PRZCIESZ. I się ludzie spóźniają albo w ogóle nie przychodzą a potem jeszcze musza się
@cytmirka: przecież przyjść możesz kiedy chcesz. A msza siłą rzeczy nie odprawa się bez przerwy. Poza tym jest takie coś jak dzień święty, więc niedziela różni się od innych dni.

Moim zdaniem wybory to inny stan umysłu, czemu dni wyborów są narzucone. Urny wyborcze powinny być dostępne cały czas.
@zarowka12 Tak, tu się zgadzam, religia pomaga w pracy nad sobą ale nadmierny rygor tylko odpędzi wiernych chętnych na dołączenie do Kościoła.

Muzułmanie rosną w siłę, są konserwatywni ale zawsze naciągają reguły religijne pod siebie, np: Allah nie widzi jak pije w nocy. Religia zawsze wiąże z zakazami/nakazami ale muszą być one realne do spełnienia.
@zarowka12: No wybory są raz w roku i nie jest to kwestia duchowa, więc nie ma co takich rzeczy porównywać bo równie dobrze można powiedzieć czemu 1 września jest narzucony jako początek roku szkolnego a nie że w wakacje dzieci chodzą do szkoły bo wtedy akurat by chciały :P
@becvvv: są dwa rodzaje żalu za grzechy- doskonały i niedoskonały. Pierwszy jest związany z tym że żałujesz za grzechy bo wiesz że skrzywdziłeś Boga, niedoskonały - żal ze strachu że zrobiłeś źle