Wpis z mikrobloga

Jak śnieg jest ubity przez samochodchy to za #!$%@? tęgo nie zeskrobie do asfaltu


@Harvey_Specter: ale propaganda zaliczona. Nie zapominaj, że główne wydanie wiadomości ogląda głównie patologia i emeryci oglądające miasto z poziomu chodnika (chodniki odśnieżone elegancko), która nie ma pojęcia że pług nie może szorować po asfalcie ¯\_(ツ)_/¯
xD ale co tutaj odśnieżać? Ile tam śniegu jest, 1cm?

Zapraszam do Karpacza xD


@BlackFett: A w tym Karpaczu co jest nie tak? Odśnieżone przecież.

Nieliczni tu w ogóle mają pojęcie jaka jest rola pługa xD
@Brzuchol00: nie wiem czy widziałeś to na żywo, czy tylko na tym filmiku. Ja widziałam już to samo dzisiaj na żywo. Była gruba warstwa śniegu z wyraźnymi koleinami na drodze. Po przejechaniu pługa było nadal dokładnie to samo, zebrał dosłownie może 1 cm z wierzchu.
Poza tym co jest złego w szorowaniu po asfalcie, jeśli w miejscu styku z nawierzchnia jest warstwa gumy? Jak jeździsz na gumowych oponach to tez szorujesz
@Darth_Gohan: @dobrzecisiewydaje:
Jezdnia na filmiku jest optymalnie jak na obecne warunki odśnieżona i jak najbardziej przejeżdżalna. Wyraźnie widać, że pług nie przejeżdża kawałka tej drogi wyłącznie z zamiarem jej odśnieżenia. Rolą pługu nie jest to, by zebrać każdy pojedynczy milimetr śniegu na szosie. Obniżanie pługu do minimum odległości od jezdni tylko po to, by ta się wręcz błyszczała, nie jest ani sensowne, ani bezpieczne.
@Darth_Gohan: Nie jechałem nią, ale widzę wyraźnie, że przynajmniej na nagranym odcinku drogi, śnieg został tam już uprzednio odgarnięty. To, że są milimetrowe paseczki śniegu, to nie znaczy, że droga jest nieodśnieżona i jest potrzeba skrobania drogi pługiem. Tak jak już napisałem, to nie byłoby bezpieczne i generalnie nie miałoby sensu, bo praca pługu nie polega na naprzemiennym kuciu zamarzniętego śniegu i rozpuszczaniu go solą.
@Brzuchol00 człowieku. Nie było cię tam ale wiesz lepiej. Jak nie byłeś i nie wiesz to się nie odzywaj.

Trzeba było nie dopuścić do tego żeby ta pokrywa się tak zmroziła. Po prostu.

A dwa nie musisz tłuc solą mogli nawet piaskiem posypać i byłaby przyxepnosc.

Na tej ulicy i dojazdowych do niej było po 5 cm warstwy śniegu która przy lekkim dodaniu gazu się ruszała. To oznacza że to nie było
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Darth_Gohan: Jojczysz jakby ruch był zatrzymany przez śnieg. Jeśli masz problem poruszać się po takiej drodze jak na filmie to może zostań w domu. Gumę ma po to, żeby móc przytrzeć o nierówności, to nie jest wycieraczka na szybie.

Jak jeździsz na gumowych oponach to tez szorujesz po asfalcie?

@dobrzecisiewydaje: xD następna. Tłumaczę wyżej - guma nie jest do tarcia po jezdni. Ile by to wytrzymało? Kto by to co