Wpis z mikrobloga

Czy ktoś kto ma pojęcia o giełdzie i akcji z GameStop mógłby dać jakiś wpis wyjaśniający co się tak naprawdę wydarzyło? Dzisiaj na yt natrafiłem na to: https://www.youtube.com/watch?v=EqUZOpBYty0

Teza filmu sprowadza się do walki ulicy z grubasem z WallStreet i zmowy bogoli co chyba nie jest prawdą.

Chciałbym żeby ktoś wytłumaczył, kiedy nastąpił short squeeze, powody blokady zakupu na RH i czy zabił on momentum squeezu i czy rzeczywiście amerykańskie media manipulowały przez ostatnie dni. Myślę że nie tylko ja bym przeczytał coś rzeczowego co nie sprowadza się do spisków.

#gielda #gme
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@toTheMoooon: Ale to nie zaden spisek. Te dane sa ogolnodostepne. Dlatego mali rzucili sie na GME. Wczesniej nikt w ten sposob nie korzystal z tych informacji. Stad taka zadyma. I krzywe akcje duzych graczy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@toTheMoooon: arhn2.eu. Kebab zrobil dluzszy film o calej akcji dla laikow jak ja. A akcja sie nie skonczyla jeszcze i potrwa kilka dni, tygodni lub miesiecy. Zalezy komu puszcza nerwy wczesniej albo ile wpompuja jeszcze duzi zeby to uwalic.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@toTheMoooon: https://youtu.be/IMlzoui4mpQ Podrzucam. Jak cos spieprzylem to wpisz prosze na YT arhn2.eu i najnowszy film. Moim skromnym zdaniem jesli duzi nie wymysla czegos szybko to sie przejada. Zreszta jak tak patrze to widze ze przez tydzien wszystkimi silami nie spuscili wlasnie kursu na drzewo. Te akcje sa warte kilkanascie dolcow moze realnie. A na razie tylko do 60 zbili cene. Trzymaja i licza na przeczekanie. Poza tym po wolumenach niby widac
@toTheMoooon: to zle ci sie wydaje. Ale ty z tego co pamietam juz spamowales ze ubrales sie w gme i sprzedales. Ta akcja jest tak wielowymiarowa.i gleboka ze nie dziwie sie ze 80% przegrywa na gieldzie skoro tak poddaje sie emocjom tlumu. To nie jest reddit vs fundy. Nigdy nie jest. To zawsze jest fundy vs fundy. Nawet na naszej malej GPW gdzie 60% obrotu to zagranica no to fundy a