Wpis z mikrobloga

@korporacion: znaki musza być tak skonstruowane żeby osoba która nie rózroznia kolorów nie miała problemu z prawidłowym odczytaniem ich. Tutaj nie trzeba żadnych kolorów, dłuższa strzałka wskazuje kto ma pierwszeństwo. Nie wiem jak można byłoby to prościej wytłumaczyć
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vender: a tutaj Cię zaskoczę. W KPRD mają znaki, na które się po prostu czarną, albo czerwoną taśmę nakleja. Tak samo strzałki. Czasem nie ma krótszej czy dłuższej i kleją takie same ;) true story
  • Odpowiedz
(ma kształt, kolor i obwódkę jak znak zakazu) sugerujący, że masz USTĄPIĆ PIERWSZEŃSTWA.


@Pink_Floyd: hm. Srodek znaku oznacza ustąp pierwszeństwa, ale kształt sugeruje zakaz. Zakaz ustępowania pierwszeństwa więc jadę pierwszy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vender: nom. Jeżeli np fixują rondo albo inne skrzyżowanie, to przyjeżdża taki Pan, ogarnia zmianę ruchu bo oficjalnie musi to być zgłoszone do władz miasta/powiatu/gminy na rysunku i rozpisuje zmianę zasad ruchu.
Potem KPRD dostaje papiery, zbiera znaki jakie trzeba i ustawia. Często jest niedobór znaków i kombinują ;)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@karol1213: też przy zdawaniu prawka miałem z tym mindfuck ale mój nauczyciel wyjaśnił mi to najprościej jak się da: biała strzała = jedziesz
Nigdy więcej nie miałem z tym problemu :)
  • Odpowiedz