Wpis z mikrobloga

#alfaromeo #alfaromeo159
Hej, od jakiegoś czasu zastanawiam się nad Alfą 159 z 1.9jtdm, nigdy nie miałem styczności z autami tej marki, ale zawsze podobał mi się design 159. Czy jest ktoś tutaj, kto użytkował bmw z podobnych roczników i ma jakieś porównanie? Jak wygląda sprawa wygłuszenia i komfortu w 159? Są jakieś problemy z korozją? Nie ma problemu z częściami, są jakieś zamienniki w normalnych cenach? Jakieś bolączki ma ten model? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 7
  • Odpowiedz
@Reynald: wygłuszenie raczej słabe, przy 140 już jest naprawde głośno, bolączki to #!$%@? skrzynia m32 z opla no i weź pod uwage że to diesel, sam silnik jest spoko, ale turbo, dwumas, wtryski liedyś bedą do wymiany. Części raczej dostępne bez problemu
  • Odpowiedz
@PanPietruszka: @sailor_73: No to trochę słabo to wygląda, wolałbym już wkładać pieniądze w bmw bo zakładam, że nie mają takiej utraty wartości na przestrzeni lat. Szkoda, że wygłuszenie jest kiepskie, ja niestety mam uraz po Hondzie Accord, gdzie go nie było wcale
  • Odpowiedz
@Reynald: patrz na testy hałasu przy różnych prędkościach,
dotychczas przodowało w tym parametrze bmw serii 7 ale ostatnio pastuch doskoczył , podobnie peżo 508 i ford mondeo , więc to się zmienia
  • Odpowiedz
@Reynald: mam od 7 lat 159 co prawda 2.4. ma teraz 410tys z czego ponad 300 moje. Przez ten czas żadnych nieplanowanych napraw nie bylo. Ruda tylko sanki zżera we wszystkich. Wyciszenie normalne a klasę średnią z tych lat. Z częściami żadnych problemów nigdy nie mialem
  • Odpowiedz
@Reynald: jako użytkownik się wypowiem. Wygłuszenie jest dobre moim zdaniem, przy 140 na autostradzie słychać lekki szum, przy 160 można spokojnie rozmawiać. Komfort jest dobry, choć przesadnie dużo miejsca nie ma w środku, w porównaniu z taka Octavia.
Jeśli chodzi o korozje, to trzeba już zacząć się przyglądać progom i sankom zawieszenia z przodu.
Jeśli chodzi o motor, to jest pancerny i powszechny, i podatny na chipa ;)
Moi mechanicy
  • Odpowiedz