Wpis z mikrobloga

Z cyklu "radziecka fantazja", MTs-3 Rekord u góry i klasyczny Margolin na dole. Margolin jak to Margolin, nic szczególnego, ALE MTs-3 to już konkretnie walnięta konstrukcja jak na postolet samopowtarzalny. Po pierwsze, pistolet jest "do góry nogami", po drugie stosuje "Ramę Szeptarskiego" rozwiązanie które rozwiązuje problem pistoletów samopowtarzalnych jakim jest ruch przyrządów celowniczych podczas strzelania, po trzecie to niezwykle nisko umieszczona lufa która w połączeniu z ramą Szeptarskiego przesuwa środek ciężkości na przód ograniczając odrzut. Efekt takiego dziwadła? Podczas swoistej premiery w zawodach w Budapeszcie w 1956 pistolet w rękach Nasonowa wystrzelał rekord świata zdobywając 592 punkty na 600 możliwych, zaledwie parę miesięcy później inny radziecki strzelec sportowy E. Kajdurow używając tego samego modelu ustanowił rekord w wewnętrznych mistrzostwach DOSAAF (Ochotnicze Towarzystwo Współpracy z Wojskiem, Lotnictwem i Marynarką Wojenną, organizacja paramilitarna zajmująca się promowaniem sportu i techniki wśród młodzieży organizując rajdy samochodowe, zawody strzeleckie, kluby radiooperatorów, aerokluby oraz kursy spadochronowe) zdobywając, a jeszcze w tym samym roku Sorokin wystrzelał kolejny rekord w ramach ISU (International Shooting Union później przemianowana na ISSF, Międzynarodowa Federacja Strzelectwa Sportowego). Broń także była używana podczas olimpiady w tym samym roku gdzie ZSRR pobił USA w zawodach strzeleckich

Niestety dla pistoletu, ISU zmieniło zasady jaką broń można dopuścić na zawody w 1957 wprowadzając zapis że broń na zawodach "musi posiadać lufę powyżej dłoni zawodnika" de facto wykluczając ją z zawodów. Cóż, wychodzi na to że pewne rzeczy są zbyt dobre w sporcie

#bron #strzelectwo #rosja #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne
rebel101 - Z cyklu "radziecka fantazja", MTs-3 Rekord u góry i klasyczny Margolin na ...

źródło: comment_1612605116CrW9Z7Ia9NlLfMQFAYbRxv.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@hungry_joe: Cóż, teraz wiesz czemu takie rzeczy są regulowane. Po prostu nikt wcześniej nie pomyślał jak tu "nagiąć" pewne zasady aż tak nietypową konstrukcją jaką oferuje powyższa konstrukcja
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rebel101: ale mnie denerwujesz XD toz-35 to najlepsze co spotkało strzelców ma całym świecie. Ja kiedys za gówniarza rozłożyłem go bo chciałem wyczyścić. Zostały dwie śrubki i sprężynka i działał xd
  • Odpowiedz