Wpis z mikrobloga

#smog #warszawa #jakoscpowietrza
Wrzucam porównanie.

W Stolicy spoko - nawet poniżej norm. Ale za kilkanaście godzin na pewno przyjdzie nad miasto chmura smogu od cebulaków palących w piecach starymi kapciami ( ͡° ʖ̯ ͡°)
I co, miejscy aktywiści? Ciągle wina samochodów? Nagle wszystkie auta zaczęły jeździć po Ząbkach/Legionowach/Pruszkowach i kopcić? Odpierdo*lcie się od #motoryzacja ||
sztefen_muller - #smog #Warszawa #jakoscpowietrza
Wrzucam porównanie.

W Stolicy s...

źródło: comment_1612558263zDEHM1Bo21cHCuRLJ298QB.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@sztefen_muller: ale kto mowi ze smog jest od samochodów? Jedynym problemem aut w Warszawie jest całkowite podporzadkowanie centrum samichodom przez co centeum przypomina Bangladesz a nie stolicę europejskiego miasta.
  • Odpowiedz
@pawelczixd: Kto? Nawet wikipedia

Zanieczyszczenia tworzące smog mają wiele źródeł, jednak większość z nich powstaje w różnego rodzaju procesach spalania. Są one częścią tzw. niskiej emisji, czyli emisji zanieczyszczeń na wysokości do 40 m.

Największy problem stanowią instalacje grzewcze, ogrzewające domy jednorodzinne i wielorodzinne kamienice. Spora część z nich to tzw. kopciuchy, czyli kotły niskiej klasy. Ponadto częstą praktyką w polskich domach jest nie tylko korzystanie z kiepskiej jakości paliwa, ale
  • Odpowiedz
@pawelczixd: Idź ponarzekać niemcom za demolkę Warszawy albo ruskim, że przewidzieli przyszłość i popularyzację samochodów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dzięku bogu że mamy taką stolicę. Jak odwiedzam Krakow to zawsze zachwycam się rynkiem, a potem zastanawiam co za masochiści tutaj mieszkają, bo to miasto zupełnie nie nadaje się jako centrum biznesowe
  • Odpowiedz
nie tylko, bywa również latem


@mikessos: Mam codzienne powiadomienia na telefon... i jeszcze nie widziałem poza sezonem grzewczym smogu... no chyba że jakieś kolejne wysypisko podpalili.
  • Odpowiedz
Mam codzienne powiadomienia na telefon... i jeszcze nie widziałem poza sezonem grzewczym smogu... no chyba że jakieś kolejne wysypisko podpalili.


@Brunner: zdarzało mi się dostawać powiadomienia, zwłaszcza o przekroczonych związkach azotu, czasem też była widoczna taka niebieskawa mgiełka, w gorące bezwietrzne dni. Oczywiście nie neguję tego, że głównym sprawcą są piece, ale samochody też mają w tym swój udział.
  • Odpowiedz