Wpis z mikrobloga

@thexDguy: zacznijmy od tego, że to żaden argument, tylko zaczepka ( ͡° ͜ʖ ͡°) a druga sprawa-antynataliści doskonale zdają sobie sprawę z tego, że nikt się nie nadaje na rodzica, również oni.
  • Odpowiedz
@hairsprayking3:

Antynatalizm –stanowisko filozoficzne przypisujące negatywną wartość narodzinom. Antynataliści argumentują, że ludzie powinni zrezygnować z prokreacji, ponieważ jest ona moralnie zła (niektórzy uznają także prokreację innych czujących istot za moralnie złą).
  • Odpowiedz
@Sandrinia:

antynataliści doskonale zdają sobie sprawę z tego, że nikt się nie nadaje na rodzica

Jest to projekcja swoich ułomności na innych (nieumiejętność bycia szczęśliwym i nieumiejętność rozwiązywania problemów ze sobą)
  • Odpowiedz
@thexDguy: Ty masz jakieś projekcje, ja, mój partner, czy inne osoby, które kojarzymy z tego tagu jesteśmy szczęśliwi ¯\_(ツ)_/¯ wiem, że wpisy na tagu często są łączone z czymś depresyjnym, ale już tak nie szufladkuj wszystkich ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@thexDguy: Oprócz tworzenia nowych ludzi nie nadaję się też do wielu innych czynności maksymalizujących cierpienie na świecie, takich jak bicie kobiet, strzelanie do cywili na wojnie czy torturowanie więźniów politycznych. Jakoś mi te ograniczenia nie przeszkadzają.
  • Odpowiedz
@Sandrinia: bycie szczęśliwym nie wyklucza faktu, że ktoś nie nadaje się na rodzica. Ludzie upośledzeni często są szczęśliwi, jednak na rodziców się nie nadają.

ale już tak nie szufladkuj wszystkich

stwierdzasz z góry, że nikt nie nadaje się na rodzica i piszesz o szufladkowaniu? Widzę, że projekcja to twój ulubiony mechanizm xD
  • Odpowiedz
@thexDguy:

Nie chcesz czegoś != nie nadajesz się do czegoś

No fakt, nie chcę, aby ludzie cierpieli, więc nie nadaję się do robienia im krzywdy ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak ktoś nie chce pracować-nie nadaje się do pracy, jeżeli ktoś nie chce żyć, to nie nadaje się do życia. Tylko ciekawe, czy tak powiesz swojemu dziecku, jak nie będzie chciało się uczyć/pracować/żyć ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
@thexDguy:
@Sandrinia

antynataliści doskonale zdają sobie sprawę z tego, że nikt się nie nadaje na rodzica, również oni.

stwierdzasz z góry, że nikt nie nadaje się na rodzica i piszesz o szufladkowaniu? Widzę, że projekcja to twój ulubiony mechanizm xD

Teraz mi wskaż, gdzie napisałam "ja doskonale zdaję sobie sprawę(...)" ( ͡° ͜ʖ ͡°) bania z czytania ze zrozumieniem, wróć do szkoły, a potem ewentualnie myśl o
  • Odpowiedz
No fakt, nie chcę, aby ludzie cierpieli

@Sandrinia: Przecież ty i twój partner jesteście szczęśliwi, powinnaś być wdzięczna za to swoim rodzicom - dzięki nim możesz odczuwać to szczęście.

No fakt, nie chcę, aby ludzie cierpieli, więc nie nadaję się do robienia im krzywdy ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak ktoś nie chce pracować-nie nadaje się do pracy, jeżeli ktoś nie chce żyć, to nie nadaje się do
  • Odpowiedz