Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@thexDguy: Chce mieć dzieci i uważam to za absolutnie naturalne podejście.
Ale takie memsy to nic innego jak próba wywołania gówno burzy. Jeśli ktoś nie chce/może/powinien mieć dzieci, ma zapewne więcej Rigczu niż 85% ludzkości i #!$%@? ludziom do tego. Skończmy z tym już #!$%@?, ile można.
@thexDguy: szanuję ludzi, którzy mają dzieci za zdolność do poświęceń i wyrzeczeń, której jednak nie rozumiem. Sam się nie nadaję do bycia rodzicem bo jestem wygodnickim egoistą i dobrze mi z tym. Nie potrzebuję dorabiać sobie do tego ideologii.
@Sandrinia:

że są ludzie, którzy potrafią zadbać o potomstwo na tyle, by czuło się szczęśliwe.

Są ludzie którzy będą mogli zapewnić część rzeczy, nawet dużą, są ludzie którzy ze wszystkich sił będą się starali żeby dziecko było szczęśliwe, ale żaden rodzic nie jest w stanienic dziecku *zapewnić*. Ani zdrowia, ani tym bardziej szczęścia
@Faraluch: Co w nim naiwnego? No i ton twojej wypowiedzi od razu zdradza, to co można zauważyć u większości antynatalistów - wywyższanie się, patrzenie na innych z góry, zbyt głupich, naiwnych, biednych, moralnie gorszych, od wygłaszającego swoje morały antynatalisty.
Jakoś nie słyszałem o wielkim parciu takich do organizacji charytatywnych, filantropii, czy ich zwykłym altruizmie, więc #!$%@? o minimalizowaniu cierpienia to tylko #!$%@?. Za to wywyższanie i krytyka wszystkich, virtue signalling -
@thexDguy: w moim przypadku dokładnie tak jest. Nie nadaje się na ojca więc nie będę dziecku robił krzywdy. Win-win. Dziecko nie ma #!$%@? życia a ja mam czas i kasę na wszystko czego chcę.
bo projektują swoje problemy na całą ludzkość.


@thexDguy: co?? Dobra, rozumiem ze odnosisz się do niektórych ludzi mających się za antynatalistów. Antynatalizm to nie jest zaden usystematyzowany nurt filozoficzny. Kazdy się moze pod niego podpiąć.
Jak juz chcesz polemizować to nie z antynatalizmem, ale z konkretnym argumentem na rzecz antynatalizmu.
No to podaję ci argument:

Niemoralne jest stawianie kogoś w sytuacji bez wiedzy czy ta osoba by sobie tego zyczyła, czy
@paul772:

niektórych ludzi mających się za antynatalistów

odnoszę się do ludzi (większość na tym tagu), którzy uważają posiadanie dzieci za patologię, a rodziców za ludzi w jakiś sposób gorszych.

Niemoralne jest stawianie kogoś w sytuacji bez wiedzy czy ta osoba by sobie tego zyczyła, czy nie.


nie jest. Zależy to od sytuacji. Trywialny przykład - zrobienie komuś jakiejś niespodzianki jest niemoralne? Po drugie - jak można mówić o moralnym zachowaniu wobec
zrobienie komuś jakiejś niespodzianki jest niemoralne?


@thexDguy: robienie komuś niespodzianki to nie jest zmuszenie kogoś do ponoszenia konsekwencji tej niespodzianki, bo taką niespodziankę zawsze mozna odrzucić. Zycia nie odrzucisz zanim go doświadczysz.

Chyba ze chodzi ci o sam fakt ze np. przychodzę niezapowiedziany do nieznajomego w postaci niespodzianki. Jest to stawianie kogoś w sytuacji, której nie oczekiwał. No ze tak powiem, na tym polega zycie i to właśnie do takiego zycia
@paul772: co zedytowałem? nie da się edytować postów gdy ktoś na nie odpowie...

zmuszenie kogoś do ponoszenia konsekwencji tej niespodzianki

jest, robisz komuś niespodziankę w postaci przyjęcia, o którym nie wie, cały wieczór musi ponosić konsekwencje tej decyzji. W żaden sposób nie jest to amoralne. Bo ktoś może wypisać się z przyjęcia, tak jak ktoś może pożegnać się z tym światem.

Postawiłeś tylko teze i w zaden sposób jej nie uargumentowałeś.
jest, robisz komuś niespodziankę w postaci przyjęcia, o którym nie wie, cały wieczór musi ponosić konsekwencje tej decyzji. W żaden sposób nie jest to amoralne. Bo ktoś może wypisać się z przyjęcia, tak jak ktoś może pożegnać się z tym światem.


@thexDguy: nie mówiłeś o konkretnym przykladzie niespodzianki, ja się odniosłem do innego typy niespodzianki.

Dlaczego zorganizowanie takiej niespodzianki nie jest nieodpowiednie? Postawiłeś tezę, a w ogóle jej nie udowodniłeś.
I