Wpis z mikrobloga

@PiotrasSNK: Brak skrajności nie oznacza neutralności. Ani o prawicy, ani o lewicy nie można powiedzieć, że ich poglądy są w stu procentach słuszne, więc poglądy rozsąddnego człowieka będą po części prawicowe, a po części lewicowe ¯_(ツ)_/¯

chorągiewek


Nie weryfikowanie i nie zmienianie swoich poglądów świadczy o skrajnej głupocie. To jest oczywiste, że człowiek zdobywa wiedzę całe życie i pod wpływem nowych informacji odrzuca błędne przekonania. Jeżeli ktoś tak nie robi, to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sholder: dobre pytanie, w przypadku naszego pięknego kraju #!$%@?ć każdego po równo bo niezależnie od poglądów nikt nie robi nic kiedy jest wiecznie #!$%@? w dupę oprócz okazjonalnego darcia mordy jak to mu źle albo blokowania nic nie znaczących dróg czy ulic #!$%@?ąc zwykłych ludzi. Zapytasz czemu sam nie ruszę dupy i nie spróbuję czegoś zmienić, otóż czekam na powrót państwa totalitarnego #!$%@?ącego się butami do najbardziej drobnych szczegółów życia obywateli
@PiotrasSNK: > otóż czekam na powrót państwa totalitarnego #!$%@?ącego się butami do najbardziej drobnych szczegółów życia obywateli gdzie za wolność słowa dostaniesz za darmo zwiedzanie dna Wisły w stylu Popiełuszki
Też po cichy na to liczę, ale tu nie o to chodzi. Bardziej myślę, że ludzie popadający w skrajność to skończeni deblie i partia na którą głosują nie ma znaczenia, bo to po jednych pieniądzach wszystko.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@asmodeus666: co do zmiany poglądów pod względem wiedzy czy doświadczenia zgadzam się co do chorągiewek mam na myśli ludzi, którzy te poglądy zmieniają poprzez chęć wpasowania się w otoczenie a nie własne racje i tak właśnie widzę centrystów, którzy próbując wyważyć pewne kwestie aby stworzyć "normalność", której definicji nie można określić ulegają rozmyciu i nijakości.
@zooshi: przeszkadza mi poprawnosc polityczna, bo wszystko sie stalo takie grzeczne. Wszedzie #!$%@? murzynow i gejusow i nie zebym mial cos przeciwko, no ale bez przesady. Przeszkadza mi to, ze nie mozna uzyc slowa "czarny", przeszkadza mi caly ruch BLM i swoista hipokryzja niektorych lewakow uwazajacych, ze rasista mozna byc tylko wobec murzynow.
@Sholder: stary, Twoja wypowiedź to jeden wielki tekst pt. „Nie jestem rasistą, ALE...”.
Gdyby rasizm jak Twój wobec czarnych byłby mniejszy, to zapewniam Cię, że mówiłoby się więcej o rasizmie wobec innych grup etnicznych.
@memento_mori przeszkadza mi nietolerancja, przeszkadza mi narzucanie tego, co kto ma nosic i w co wierzyć. Wkurza mnie to, ze stawiaja slowa pana w kolowej szacie wyzej niz własnych dzieci. No niestety bycie prawakiem idzie często w trójkącie z byciem katolem i skrajnym nacjonalistą. Bo wiara w Boga sama w sobie jest dobra na swój sposób i nie ma nic złego w miłości do narodu, ale to nie może być tak, że
@Sholder: okno overtona to wysuwanie skrajnych postulatów celem przesuniecia dyskusji, tak zeby miec po swojej stronie wyborców "centrowych" tj. takich co uwazaja ze zawsze to co jest posrodku jest najlepsze

przykład:

dyskusja na temat podatków:
socjalisci: podatki 50%
liberałowie: podatki 10%

centrysta: hmm, no wszyscy sie mylicie, podatki 30% bylyby ok

socjalista: hmm, no nie podoba mi sie to, czas zmienic ramy dyskusji
socjalisci: chcemy jednak podatków 80% dla najbogatszych!
liberalowie:
@memento_mori zapoznałem się z tym terminem i szczerze nie wiem co mam i tym sądzić, musiałbym się trochę doedukowac w tym temacie, ale uważam że chyba dobrze jest zatrzymać się po środku stawki, oczywiście w zależności od sytuacji, bo w niektórych przypadkach powinno sie przejść w skrajność, bo sa rzecxy które nie powinny podlegać dyskusji.
@Sholder: No to załóżmy że przyjmujesz zasadę: zawsze w srodku stawki. W ten sposób strona która bedzie bardziej radykalna, przeciagnie Ciebie bardziej w swoja strone i to pomimo ze teoretycznie sam stronisz od radykalizmu. Innymi słowy: w takim systemie opłaca się być radykalnym.